PSVR Aim Controller

Targi E3 już za nami. Niewątpliwym liderem w ilości zapowiedzianych gier wirtualnej rzeczywistości okazała się firma Sony. O wielu tytułach, które zostały ogłoszone na gogle PlayStation VR (m.in. gry w świecie Batman Arkham, Final Fantasy, Star Wars czy Resident Evil) mogliście już przeczytać na łamach naszego serwisu. Tym razem podsumowujemy pozostałe nowości na PSVR, w dużej mierze także warte uwagi. Jedną z nich jest specjalny kontroler, którego zadaniem jest symulacja prawdziwej broni. W zestawieniu znalazła się także klimatyczna produkcja prosto z Polski. Ostatecznie podczas październikowej premiery PlayStation VR powinno jednocześnie zadebiutować ponad 50 gier VR.

Farpoint (PSVR Aim Controller)

Pierwszą z omawianych nowości jest Farpoint – strzelanka sci-fi studia Impulse Gear, która oprócz tego, że powstaje od podstaw z myślą o goglach PlayStation VR, wykorzystywać będzie także zapowiedziany podczas targów E3 karabin VR, a w zasadzie kontroler imitujący prawdziwą broń. Jest to na razie jedyny tytuł obsługujący PSVR Aim Controller. Jak zapewniają jego twórcy urządzenie pomoże wierniej odwzorować ruchy gracza i umożliwi precyzyjne celowanie do wirtualnych wrogów.

Jak można się domyślić Farpoint będzie shooterem i zostanie wydany wyłącznie na goglach VR firmy Sony. Historia przedstawiona w grze opowie o losach podróżującego przez inne wymiary naukowca badającego anomalie Jowisza, którego celem jest powrót do własnej rzeczywistości. W drodze do domu będzie musiał przemierzyć różne krainy i stawić opór zamieszkującym je niegościnnym tubylcom.

Nie wiadomo w tej chwili kiedy gra oraz kontroler pojawią się w publicznej sprzedaży, jednak najprawdopodobniej będzie to premiera równoczesna.


Here They Lie

Wspólna produkcja Sony Santa Monica oraz studia Tangentlemen to pierwszoosobowy horror VR. Jego akcja rozgrywa się w „przerażającym świecie, z którego nie da się uciec”. Naszym zadaniem będzie „eksploracja miasta rodem z koszmarów, zamieszkałego przez dziwne, złowrogie stworzenia”.

Here They Lie zadebiutuje jeszcze jesienią i będzie tytułem na wyłączność dla PlayStation 4 i PlayStation VR.


Bound

Kolejna wspólna produkcja studia Sony Santa Monica, które tym razem pomaga Polakom z Plastic Studios, znanym z eksperymentalnych tytułów na konsolę PS3 takich jak Linger In Shadows oraz Datura. ‚Bound’ będzie kolejnym eksperymentem. W grze wcielimy się w przemierzającą świat tanecznym krokiem balerinę. Autorzy obiecują platformówkę 3D skoncentrowaną na narracji oraz fabułę przeznaczoną dla dojrzałych odbiorców.

Bound kierowany jest dla szukających wyzwań doświadczonych graczy. Zaprojektowane przez twórców zagadki można będzie rozwiązać jedynie dzięki współpracy ze społecznością skupioną wokół gry. Tytuł zadebiutuje 16 sierpnia na konsoli PS4. Premiera Bound na goglach PSVR odbędzie się 13 października.


Moto Racer 4

Czwarta odsłona popularnej pod koniec ubiegłego wieku znanej serii wyścigów motocyklowych będzie tytułem startowym PlayStation VR.

Moto Racer 4 podobnie jak poprzednie części gry zaoferuje zręcznościowy model jazdy, a także 15 rodzajów trybów rozgrywki (single i multiplayer). Premiera 13 października.


XING: The Land Beyond

XING: The Land Beyond to charakteryzująca się wysokiej jakości oprawą graficzną pierwszoosobowa mistyczna przygodówka, która powstaje w niezależnym studiu White Lotus Interactive. Podczas rozgrywki przeniesiemy się w zaświaty gdzie poznamy historię niecodziennej wyprawy przez tajemniczą, tytułową krainę XING. W trakcie podróży czeka na nas wiele zagadek logicznych polegających na interakcji z otoczeniem.

Gra zostanie wydana również na goglach Oculus Rift.


Statik

Produkcja przeznaczona dla fanów łamigłówek. Niewiele o niej wiadomo poza tym, że będzie traktować o technologii oraz sekretach ludzkiego umysłu. Jak zapowiadają twórcy Statik, gra ma być czymś więcej, niż tylko zwykłą nowinką. Na razie pozostaje nam zadowolić się poniższym zwiastunem.


Volume: Coda

Darmowy dodatek do wydanej w ubiegłym roku skradanki o nazwie Volume autorstwa Mike Bithell Games. Jedną z ciekawostek będzie możliwość zobaczenia w wirtualnej rzeczywistości gamepada konsoli PlayStation 4.

Dodatek VR dostępny będzie za darmo dla wszystkich posiadaczy oryginalnej wersji gry Volume.


Star Trek: Bridge Crew

Na PSVR pojawi się także produkcja Ubisoftu – Star Trek: Bridge Crew. Tytuł będzie pierwszoosobowym, wieloosobowym symulatorem statku kosmicznego, w którym wcielimy się w rolę jednego z czterech członków załogi Aegis. Do wyboru otrzymamy szanse pokierowania kapitanem, oficerem taktycznym, inżynierem bądź sternikiem. Podstawowym zadaniem wspomnianej czwórki będzie wspólna kooperacja i eksploracja galaktyki The Trench, celem znalezienia nowego dachu nad głową dla mieszkańców planety Wolkan.

Gra od początku projektowana jest wyłącznie z myślą o technologii Virtual Reality i wydana zostanie na wszystkich największych obecnie platformach VR – Oculus Rift, HTC Vive oraz PlayStation VR.


Psychonauts in the Rhombus of Ruin

Logiczna przygodówka autorstwa studia Double Fine Productions co prawda została zapowiedziana już jakiś czas temu, jednak podczas E3 ujawniono pierwszy materiał z rozgrywki.

Fabuła tej psychodelicznej gry ulokowana zostanie pomiędzy wydarzeniami z pierwszej części gry Psychonauts wydanej w 2005 roku a dopiero powstającym sequelem – Psychonauts 2. Zadaniem gracza, który tak jak w pierwowzorze wcieli się w postać Raza, będzie wykorzystywanie telekinezy, pirokinezy i innych parapsychicznych mocy podczas wyprawy mającej na celu uratowanie Trumana Zannotto. Gra zostanie wydana ekskluzywnie na goglach PlayStation VR jeszcze w tym roku.


Pozostałe gry na PSVR

W trakcie konferencji Sony na E3 zapowiedziano także cztery tytuły bazujące na znanych markach: Star Wars Battlefront: X-Wing VR Mission i Batman: Arkham VR, a także Resident Evil 7 VR oraz Final Fantasy XV VR Experience.