Z dnia na dzień powiększa się zawartość oficjalnego sklepu dla mobilnych gogli Samsung Gear VR. W ostatnim czasie pojawiło się kilka nowych gier, doświadczeń i aplikacji VR. Przedstawiamy przegląd najciekawszych nowości.

DRIFT

DRIFT to gra powstała na bazie symulatora pocisku o tym samym tytule nagrodzonego podczas konkursu Oculus Mobile VR Jam 2015. Produkcja pozwala obserwować świat z perspektywy lecącego pocisku, którym możemy sterować i zmieniać trajektorię jego lotu. Celem gracza jest trafienie w określony wcześniej obiekt.

Gra wydaje się być łudząco podobna do polskiej strzelanki SUPERHOT, tworzonej również z myślą o wirtualnej rzeczywistości, jednak różni się od niej sposobem prowadzenia rozgrywki. DRIFT sprzedawany jest w cenie 12 dolarów.

LeBron James „Striving for Greatness” – film 360°

Striving For Greatness: An UNINTERRUPTED Original to 12-miunotwy film nakręcony w technologii 360-stopni, w którym wystąpił słynny gracz ligi NBA LeBron James. Nagranie zostało wykonane przez Félix & Paul Studios znane w świecie VR z innych tego typu produkcji i przedstawia amerykańskiego koszykarza podczas codziennych zajęć treningowych. Film z Lebronem znajdziecie w Oculus Store oraz w Milk VR, aplikacji z filmami 360° VR dla gogli Samsunga.

LeBron James wystąpił ostatnio także w telewizyjnej reklamie gogli Gear VR (zobacz poniżej).

VRock i GrooVR – wizualizery muzyczne

Na platformie Gear VR zadebiutowały dwa wizualizery muzyki. Pierwszy z nich – VRock – jest bezpłatną aplikacją, którą znajdziemy w sekcji ‚Concept’ oficjalnego sklepu urządzenia. Oprogramowanie umożliwia odtwarzanie muzyki przechowywanej na karcie SD (formaty: .mp3 .mod .it .mv oraz .s3m) wraz z jedną z dwóch psychodelicznych wizualizacji: “Mystify” i “Sound Canyon”.

Z kolei GrooVR jest oprogramowaniem bardziej wszechstronnym. Użytkownicy aplikacji mogą importować/streamować muzykę bezpośrednio z serwisów takich takich jak Spotify i SoundCloud lub wykorzystać zasoby karty pamięci telefonu. Wizualizer GrooVR dostępny jest za darmo w aplikacji Oculus Home.

Orion Trail

Przygodówka w klimatach sci-fi inspirowana klasycznym serialem Star Trek oraz grą The Oregon Trail z 1971 roku. W Orion Trail gracz przejmuje rolę kapitana statku kosmicznego. Jego zadaniem jest nie tylko wypełnianie misji, lecz także wybór załogi i zarządzanie zasobami statku. Cena – 5$.

Pozostałe nowości Gear VR

Deadhead – First-person VR Zombie Shooter (5$)

Evil Robot Traffic Jam – Tytuł bazujący na mechanice gier typu „tower defence” napisany od początku z myślą o technologii Virtual Reality. (10$)

Sisters – Horror experience. Gra od jakiegoś czasu dostępna także dla gogli typu Cardboard (Android).

Tactera – Strategia czasu rzeczywistego (RTS) tworzona od podstaw z myślą o rzeczywistości wirtualnej. Więcej na temat gry pisaliśmy tutaj.

Cityscape Repairman – Logiczna platformówka, w której zadaniem gracza jest naprawa i wymiana uszkodzonych elementów na każdym z 13 poziomów dostępnych w grze.

Trailer 360° Assassin’s Creed: Syndicate – Jack the Ripper – 360-stopniowy zwiastun dodatku DLC do gry Assassin’s Creed Syndicate (film znajdziecie w sekcji Oculus Videos).

Jaunt VR – Aplikacja z filmami 360º od jednej z pierwszych film skoncentrowanych na produkcji tego typu materiałów przeznaczonych na gogle Virtual Reality. Więcej na temat aplikacji przeczytacie w tym miejscu.

VR Cruise – Aplikacja dla miłośników Japonii. Znajdziemy w niej zdjęcia, filmy czy występy wielu znanych japońskich artystów, a także lokalne wiadomości, panoramiczne zdjęcia atrakcji turystycznych, animie oraz o wiele więcej.