W czerwcu minie pół roku odkąd w publicznej sprzedaży zadebiutowały mobilne gogle Gear VR powstałe przy współpracy firmy Samsung oraz twórców headsetu Oculus Rift. Urządzenie wciąż jest liderem w swojej lidze, nie tylko pod względem jakości oferowanej immersji, lecz także ilości wysokiej klasy mobilnych gier i aplikacji VR dostępnych w cyfrowym sklepie. Nic więc dziwnego, że z gogli korzysta nawet milion osób miesięcznie.

W ofercie Oculus Store znajdziemy obecnie już ponad 250 tytułów współpracujących z Samsung Gear VR. Przedstawiamy kolejne podsumowanie najciekawszych nowości.


Hitman GO: VR Edition (7,99$)

Square Enix wypuściło VR-ową edycje mobilnej wersji gry opartej na franczyzie popularnej serii Hitman. Produkcja zatytułowana Hitman GO: VR Edition to logiczna turowa skradanka, której akcja toczy się na 91 unikalnych poziomach przypominających miniaturowe makiety. Gracz wcielający się w tytułowego płatnego zabójcę może poruszać się wyłącznie po z góry ustalonych polach, a jego zadaniem jest cicha eliminacja zleconego celu.

Poniżej oficjalny zwiastun gry, natomiast tutaj znajdziecie gameplay z rozgrywki na goglach Gear VR.

Hitman GO: VR dostępny jest także w oficjalnym sklepie dla gogli Oculus Rift (9,99$).


Minecraft: Gear VR Edition (6,99$)

Niedawno w sklepie dla Gear VR zadebiutowała jedna z najpopularniejszych gier komputerowych na świecie – Minecraft. Wersja przeznaczona na gogle wirtualnej rzeczywistości posiada takie same możliwości co Minecraft: Pocket Edition – mobilna wersja gry. Znajdziemy tu m.in. tryb Creative, przeznaczony dla graczy skupiających się głównie na budowaniu różnego rodzaju konstrukcji, a także Survival, w którym powalczymy o przetrwanie w voxelowym świecie. Nie mogło zabraknąć również trybu multiplayer. Do sterowania w grze wymagane jest posiadanie współpracującego z Androidem gamepada. Więcej na temat gry przeczytacie w artykule: Minecraft dla Samsung Gear VR już dostępny w Oculus Store.


Hidden Temple VR Adventure (4,99$)

Logiczna gra przygodowa w stylu klasycznych tytułów typu „point-and-click”. Zadaniem gracza jest eksploracja starożytnej świątyni oraz poszukiwanie przedmiotów koniecznych do kontynuacji podróży i odnalezienia ukrytego skarbu.


Captain Clark Adventures (5,99£)

Kolejna gra typu „point-and-click”, której akcja tym razem dzieje się w XIX wieku. Wcielimy się w postać kapitana statku zaatakowanego przez bezwzględnych piratów. Tytułowy bohater zostaje pojmany i uwięziony w zamkniętej klatce na pobliskiej wyspie. Naszym zadaniem jest wydostanie się z wyspy zanim powrócą na nią piraci.


Guardian VR

Obecnie ponad 80 tysięcy więźniów w Stanach Zjednoczonych przebywa w izolatce, w której spędzają od 22 do 24 godzin dziennie, bez jakiegokolwiek kontaktu z innymi ludźmi. Darmowa, narracyjna aplikacja Guardian VR pozwoli nam doświadczyć „na własnej skórze” to co przeżywają osoby uwięzione w tego typu pomieszczeniach.


Social Trivia

Stworzona przez Oculusa gra społecznościowa umożliwiająca toczenie pojedynków na wiedzę. Pokoje, w których prowadzona jest rozgrywka mogą pomieścić maksymalnie cztery osoby.


Herobound: Gladiators

Darmowa wieloosobowa zręcznościówka opierająca się na współpracy z innymi graczami. Autorzy przygotowali szesnaście unikalnych aren, na których toczą się batalie pomiędzy goblinami, demonami i innymi stworzeniami, a także zaimplementowali czat głosowy, pomocny przy planowaniu wspólnej taktyki.


Escape Room VR (2,99$)

Budzisz się w zamkniętym pomieszczeniu, nie pamiętając o tym jak się tam znalazłeś. Jedynym sposobem, aby się z niego wydostać jest podjęcie gry z porywaczem. Mamy jedynie 10 minut na rozwiązanie zagadek umożliwiających opuszczenie pokoju.


Air Hockey VR (2,99$)

VR-owa wersja towarzyskiej gry zręcznościowej znanej w Polsce potocznie pod nazwą Cymbergaj.


Sheriff VR

Strzelanka osadzona w klimatach Dzikiego Zachodu.


RCSI Medical Training Sim

Symulator treningowy dla personelu medycznego. Aplikacja bezpłatna.


VRinOR

Darmowa aplikacja, w której znajdziemy zapis trzy-godzinnego przekazu „na żywo” z pierwszej w historii transmisji z operacji na gogle VR. Więcej na temat tego wydarzenia pisaliśmy w tym miejscu.


Itsy (2,99$)

Aplikacja terapeutyczna, pomocna przy przełamywaniu strachu przed pająkami (arachnofobia).


Andromedum (4,99$)

Aplikacja prezentuje alternatywny sposób czytania książek. Oprócz tradycyjnego przyswajania treści oraz możliwości słuchania głosu lektora, czytelnicy przeniosą się do różnego rodzaju lokacji, w których aktualnie toczy się akcja powieści.


Bait!

Wirtualne wędkarstwo. Aplikacja bezpłatna.


End Space (7,99$)


Starry (2,99$)

Wirtualne puzzle inspirowane dziełami Vincenta Van Gogha.


Na platformę Samsung Gear VR w ostatnim czasie trafiły również takie tytuły jak m.in. Window to the World, Escape from Bunker 14, Swing Star, Spectacle, Experience Mecca, Perfect Moon, Lost Cities, Cubey Tube, JUMP, Circumpaint, MindMyths Meditation, Annie Amber, Prime Bird, OrchestraVR, Zen Parade, Space Agent, a także nowa produkcja uznanego w świecie VR – Felix & Paul Studios. Seria 360-stopniowych reportaży zatytułowana „Nomads” opowie historie ludzi prowadzących koczowniczy tryb życia.