Kolejne nowości w wirtualnym domu SteamVR.

Valve zaktualizowało aplikację SteamVR Home. Wirtualny dom otrzymał m.in. wsparcie dla dźwięku przestrzennego Steam Audio, nowe środowisko wraz z mini-grami oraz kolejne opcje pozwalające na dekorowanie cyfrowej przestrzeni. Według zamysłu jej twórców oprogramowanie ma być doświadczeniem startowym, od którego użytkownik gogli każdorazowo rozpocznie swoją VR-ową sesję.

Jedną z nowości są trofea z gier, które mogą być umieszczane w dowolnym miejscu domu. Będą się one zmieniać w zależności od postępów osiąganych przez gracza. Za ich pomocą możemy także szybko uruchomić dany tytuł.

Aktualizacja wprowadza również możliwość dekorowania ścian. Od teraz możemy przyozdabiać je zrzutami ekranów i artworkami (obrazy muszą być udostępnione publicznie na koncie Steam).

W SteamVR Home znajdziemy teraz nowe środowisko – ring bokserski – wyposażone w różnego rodzaju minigry. W ten sposób Valve chcę zachęcić użytkowników gogli do tworzenia własnych środowisk.

SteamVR Home dostępny jest w wersji beta. Aby uruchomić wirtualny dom należy wybrać we właściwościach oprogramowania wersję ‚SteamVR Beta Update’. Więcej na temat aplikacji pisaliśmy w tym miejscu.