Niezależne studio Shovsoft opublikowało nowy materiał przedstawiający postępy nad grą Lunar Flight. Wypuszczony w roku 2012 tytuł pozwala wcielić się w rolę pilota lądownika księżycowego i od dłuższego czasu kompatybilny jest z goglami wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift.

Lunar Flight to w pełni fabularyzowany symulator przeznaczony zarówno dla nowych jak i bardziej zaawansowanych graczy. Akcja gry rozgrywa się w niedalekiej przyszłości i oferuje różnorodne typy misji, które wykonujemy jako pracownik prywatnej firmy, rozpoczynający karierę pilota księżycowego lądownika. Zadanie gracza polega na transporcie różnego rodzaju towarów pomiędzy bazami zlokalizowanymi na Księżycu, a także na zbieraniu danych naukowych, poszukiwaniach zaginionych przesyłek oraz zbieraniu próbek minerałów. Autorzy produkcji w dużej mierze skupili się na odwzorowaniu fizyki lotu.

Twórcy gry udostępnili po długim okresie ciszy nowy materiał filmowy prezentujący zmiany, które nastąpią w Lunar Flight. Udoskonalenia obejmują nowy, bardziej szczegółowy wygląd kokpitu lądowników oraz poprawę jakości tekstur i oświetlenia.

Gra Lunar Flight dostępna jest na platformie Steam w cenie 9,99 Euro.