Już w przyszłym miesiącu zadebiutuje zaktualizowana wersja mobilnych gogli Samsung Gear VR, która pojawi się wraz z nowym dedykowanym kontrolerem ruchowym.

Na 21 kwietnia zapowiedziano premierę nowej wersji mobilnych gogli Gear VR powstających we współpracy firmy Samsung z twórcami headsetu Oculus Rift. Jedyną różnicą w stosunku do obecnie sprzedawanej wersji urządzenia jest dedykowany bezprzewodowy kontroler ruchowy, który będzie dołączany do każdego nowego zestawu.

Samsung zdecydował się zaktualizować gogle z uwagi na premierę nowych smartfonów Galaxy S8 i S8+. Z tego też względu Gear VR sprzedawany będzie w nowym wariancie kolorystycznym – Orchid Gray – niemniej jednak zadziała także z telefonami z rodziny S6 i S7. Największą nowością w porównaniu do wersji ubiegłorocznej jest kontroler zbliżony możliwościami do rozwiązania, które posiada już konkurencyjna mobilna platforma Google Daydream VR.

Niewielkich rozmiarów urządzenie przypominające pilot wyposażone zostało w klikalny touchpad, trigger oraz cztery przyciski na przednim panelu służące do uruchomienia Oculus Home, cofania i regulacji głośności. Wewnątrz ważącego 64 gramy i zasilanego dwoma wymiennymi bateriami AAA kontrolera umieszczono żyroskop, akcelerometr oraz czujnik magnetyczny, dzięki czemu za pomocą ruchów dłoni użytkownik gogli będzie mógł wchodzić w różnego rodzaju interakcje z wirtualnym światem.

Wraz z kontrolerem zadebiutuje 20 tytułów opracowywanych z myślą o nowych sposobie interakcji, m.in. ‚zombie shooter’ Drop Dead, logiczna gra Rangi oraz VR-owe karaoke SingSpace. Wsparcie otrzyma także społecznościowa aplikacja Oculus Rooms.

Kolejne 50 aplikacji zostanie wydane w późniejszym terminie, aczkolwiek urządzenie będzie kompatybilne ze wszystkimi pozycjami znajdującymi się w oficjalnym sklepie Oculus Home. Obecnie znajdziemy tam już ponad 700 różnego rodzaju aplikacji VR.

Ponadto firma Oculus VR poinformowała o przebudowie mobilnej wersji Oculus Home, która dzięki temu ma działać od teraz nawet trzykrotnie szybciej niż dotychczas. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Nowy Samsung Gear VR sprzedawany będzie w zestawie z kontrolerem w cenie 129 dolarów. Osoby, które już posiadają mobilne gogle będą mogły dokupić bezprzewodowy kontroler za 39 dolarów.

 • Bahus

  Z tą reklamą to już przesadzili. Ja osobiście jeśli miałbym znaleźć podobne rozwiązanie to np. jak jestem z rodzinką na wczasach gdzieś zaszyty w głuszy i chcę z wieczorka przy piwku na chwilę pogadać ze znajomymi lub z teściami/rodzicami … ale niestety ta technologia jest jeszcze zbyt mało rozpropagowana. Żeby do tego doszło praktycznie każdy telefon z głównego nurtu powinien mieć w zestawie dodawany gratis dobry VR. Wtedy może o ile nie staruszek to może np. teściowa z teściem chcieliby się wirtualnie spotkać.

 • Yelon

  Chętnie bym przetestował. Ciekawe czy widać jeszcze efekt siatki na komary bo S8 ma chyba trochę wyższą rozdzielczość niż Oculus.

  • bva

   Najważniejsze jest DPI:
   – S7 ma 577,
   – S7 Edge ma 534,
   – S8 ma 570,
   – S8+ ma 529,
   – S6, S6 Edge mają 577
   – S6 Edge+ ma 518.
   Tak więc S8 nie będzie lepsze pod tym wzgdlędem od poprzedników Samsunga.

   • Kris P

    nie ma jeszcze informacji czy S8 ma ekran PenTile czy RGB a to może dużo zmienić

    • bva

     Zgadza się, ale ile to już generacji SGS z Pentile?