W związku z targami E3 twórcy zapowiadanej na PlayStation VR, Oculus Rift i HTC Vive gry o nazwie Battlezone zaprezentowali nowy zwiastun produkcji.

Gra studia Rebellion – twórców takich tytułów jak Sniper Elite czy Aliens vs Predator – będzie remakiem klasycznej gry Battlezone, znanej zapewne dobrze posiadaczom jednej z pierwszych konsol popularnych w latach 80-tych, Atari 2600.

„Zasiądź za sterami najpotężniejszego czołgu w galaktyce i weź udział w wojnie o wyzwolenie ludzkości spod jarzma fanatycznej Rotberg Corporation. Łącz aracade’owe strzelanie z zaawansowaną taktyką, przemierzając retro-futurystyczne poziomy i rozwalając wrogów na kawałeczki. Zbliż się i poczuj więź z grą dzięki PlayStation VR, podziwiając niesamowite krajobrazy rodem z filmów sci-fi i przedzierając się przez migoczący kompleks przemysłowy korporacji Rotberg” – możemy przeczytać w oficjalnej zapowiedzi gry na stronie producentów gogli PSVR.

Poniżej najnowszy zwiastun BattleZone VR, na którym możemy zobaczyć postępy jakie poczyniono w ostatnim czasie.

Futurystycznymi czołgami pojeździmy zarówno na goglach VR dla PS4, lecz także na Oculusie i HTC Vive. W Battlezone jako pierwsi zagrają użytkownicy gogli PlayStation VR, które zadebiutują 13 października tego roku. Nieznana jest jednak dokładna data premiery gry.