W listopadzie pisaliśmy o inicjatywach Nvidii o nazwie Gameworks VR i DesignWorks VR będących kolejnym ważnym krokiem w kierunku zwiększenia wydajności w grach wykorzystujących technologię rzeczywistości wirtualnej. Tym razem firma ogłosiła nowy program „GeForce GTX VR Ready”, dzięki któremu PC-ty, laptopy oraz karty graficzne spełniające wymagania stawiane przez headsety Virtual Reality takie jak Oculus Rift czy HTC Vive otrzymają stosowne certyfikaty.

Dotychczas wiadomo, że takie wymagania spełnią karty Nvidii z serii GTX 970, GTX 980, GTX 980 Ti oraz Titan X.

„Odnalezienie się w nowych technologiach mogą być zniechęcające. Pracujemy z zaufanymi partnerami na całym świecie, aby uprościć proces zakupu wprowadzając znaczek GeForce GTX VR Ready, który pozwoli klientom szybko zidentyfikować komputery lub karty graficzne zdolne do spełnienia wymagań wirtualnej rzeczywistości” – powiedział Jason Paul, dyrektor działu nowych technologii w firmie NVIDIA.

GeForce GTX VR Ready wydaje się więc być odpowiednikiem programu Oculus Ready ogłoszonego we wrześniu przez twórców Rifta. Dzięki niemu osoby zainteresowane komfortowym korzystaniem z dobrodziejstw wirtualnej rzeczywistości będą mogły zakupić komputery spełniające rekomendowane wymagania stawiane przez Oculus Rift za nie więcej niż 1000 dolarów.

To nie koniec zainteresowania Nvidii technologiami VR. W listopadzie pisaliśmy o pracach producenta układów graficznych nad własnymi goglami wirtualnej rzeczywistości, które miałyby pojawić się na rynku najwcześniej w 2018 roku. Więcej na ten temat przeczytacie w tutaj.