Już w najbliższą środę rozpocznie się wyczekiwana przez entuzjastów wirtualnej rzeczywistości konferencja Oculus Connect 3. Imprezę organizowaną przez twórców gogli Oculus Rift obejrzymy na żywo… w goglach Samsung Gear VR. Właśnie poznaliśmy szczegóły zbliżającej się konferencji.

Oculus Connect 3 podobnie jak dwie poprzednie edycje (OC1 i OC2) dedykowany jest głównie dla deweloperów pracujących nad oprogramowaniem VR dla gogli Oculus Rift oraz mobilnego headsetu Samsung Gear VR, współprodukowanego przez firmę Oculus VR. Pomimo tego spodziewamy się ujawnienia ceny i daty premiery Oculus Touch, kontrolerów ruchowych dla Rifta, które niedawno mieliśmy przyjemność przetestować.

Firma Oculus VR zapowiada, że będzie to największa z dotychczasowych konferencji organizowanych pod szyldem Oculus Connect. Tak jak w ubiegłych latach możemy liczyć na wiele zapowiedzi zarówno twórców Rifta jak i ich partnerów oraz prelekcji przeznaczonych dla osób tworzących oprogramowanie dla gogli Oculusa. Swoje keynote wygłoszą m.in. Brendan Iribe, John Carmack oraz Michael Abrash, a w oficjalnym harmonogramie znajdziemy ponadto około 40 różnego rodzaju wystąpień.

fot. Konrad Ziaja
fot. Konrad Ziaja

Przebieg konferencji będzie streamowany na żywo w wersji dla gogli wirtualnej rzeczywistości. Niestety możliwość obejrzenia bezpośredniego przekazu z San Jose otrzymają jedynie użytkownicy mobilnego headsetu Samsung Gear VR. Transmisja VR będzie dostępna poprzez bezpłatną aplikację NextVR. Przekaz z konferencji OC3 obejrzymy także w sposób tradycyjny za pośrednictwem platformy Twitch.

Konferencja potrwa od 5 do 7 października. Impreza została podzielona na 5 ścieżek tematycznych: Design, Business, Development, Experiences oraz Social. Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronę Oculus Connect 3.

 • Folo

  Brak możliwości obejrzenia OC3 w CV1… Heh… no comment…

  • qp_7

   Też nie za bardzo rozumiem tej ich polityki. Dogadali sie z samsungiem że każda nowość będzie u nich czy co? Przecież na Oculusie teoretycznie powinno to lepiej wyglądać i ma mniej użytkowników wiec lagi byłyby mniejsze.

 • LOBO

  Oglądanie wideo 360 stopni to generalnie na razie porażka, więc nie ma się co dziwić. Podobno nieco lepiej to wygląda właśnie na Gear VR.

  • Folo

   Porażka jak porażka – filmy różnią się między sobą w zależności od wykorzystanego sprzętu do nakręcenia jak również zmontowania tego później i niektóre potrafią wyglądać może nie rewelacyjnie ale ‚w miarę’. Natomiast sam fakt nieudostępnienia tego dla CV1 jest dla mnie co najmniej dziwny i od razu podświadomie pozycjonuje ten sprzęt.
   Wiem, że mogę sobie to zobaczyć na Twitchu ale nie o to mi w tym chodzi

  • Danax

   Spróbuj filmy na Cardboarda z aplikacji Within na Androida czy iOS.

   Dają radę. Są dobrej jakości. Oczywiście jeśli masz telefon powyżej FullHD.