Rozszerza się lista powodów, których warto kupić Oculus Touch. Twórcy gogli Oculus Rift planują udostępnić w dniu premiery kontrolerów ruchowych narzędzie Quill, dedykowane VR-owym artystom.

Oculus Quill, czyli narzędzie dotychczas wykorzystywane przez Oculus Story Studio do produkcji 360-stopniowych doświadczeń cinematic VR, udostępnione zostanie w wersji beta za darmo wszystkim użytkowników gogli Oculus Rift w dniu zbliżającej się premiery kontrolerów ruchowych Oculus Touch. Aplikacja umożliwia ilustrowanie w środowisku wirtualnej rzeczywistości 360-stopniowych scen.

Quill współpracuje wyłącznie z kontrolerami Oculus Touch, których premiera odbędzie się już 6 grudnia. Przekazują one do wirtualnej rzeczywistości ruchy rąk, dlatego też tworzenie VR-owych ilustracji odbywa się sposób naturalny, zbliżony do malowania w bardziej tradycyjnej przestrzeni.

Narzędzie powstało na wewnętrzne potrzeby Oculus Story Studio, które wykorzystuje je przy swojej kolejnej produkcji pt. Dear Angelica. Jej premiera zaplanowana została na początek 2017 roku.

Quill będzie drugą darmową aplikacją kierowaną do artystów. Jaki czas temu zapowiedziano, że narzędzie rzeźbiarskie Oculus Medium znajdziemy w każdym zestawie z kontrolerami Oculus Touch.

Twórcy aplikacji rozpoczęli współpracę z malarzami i ilustratorami, którzy dotychczas tworzyli swoje dzieła w sposób tradycyjny. Efekty tych prac będą publikowane na facebookowym fanpage Oculus Story Studio. Pierwszy z nich możecie zobaczyć poniżej.

W tej chwili nie wiadomo czy zapowiadana na początek przyszłego roku pełna wersja Oculus Quill także zostanie udostępniona bezpłatnie.