Firma Oculus VR poinformowała, iż europejska premiera konsumenckiej wersji gogli Oculus Rift odbędzie się 20 września. W pierwszej kolejności headsety pojawią się w Wielkiej Brytanii, Francji i w Niemczech.

Oculus Rift CV1 jest już coraz bliżej Polski, jednak na zakup gogli w sklepach na terenie naszego kraju będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Producent urządzenia poinformował, że 20 września rozpocznie się sprzedaż konsumenckiego Oculusa w trzech europejskich krajach i w Kanadzie.

Najbliżej nas gogle kupimy w Niemczech. Urządzenia trafią internetowego sklepu Amazon.de oraz do MediaMarkt i Saturn. W tych dwóch ostatnich będzie można je dodatkowo przed zakupem przetestować.

Oculus Rift CV1 box

Polacy na Wyspach Brytyjskich mogą poszukać Rifta w ofercie Amazon.co.uk, John Lewis, Curry’s PCWorld oraz GAME Digital Plc. Headset pojawi się w sprzedaży także w słynnym luksusowym domu towarowym Harrods. We Francji sprzedaż Oculusa prowadzić będzie Amazon.fr oraz FNAC.

Firma skorzystała z okazji i zaprosiła na targi GamesCom 2016, które właśnie rozpoczęły się w niemieckiej Kolonii. Oprócz konsumenckiej wersji gogli podczas imprezy zaprezentowane zostaną także kontrolery ruchowe Oculus Touch oraz kilka tytułów na nie projektowanych, m.in. Dead & Buried, The Unspoken oraz Ripcoil.

Gamescom logo

We wrześniu po Niemczech poruszać się będą także specjalne busy wyposażone w gogle Oculus Rift, które będą jeździć po całym kraju i oferować zainteresowanym przetestowanie możliwości urządzenia. Pełną listę miast, w których pojawią się ciężarówki z Oculusem znajdziecie w tym miejscu.

Wciąż nie wiadomo kiedy konsumencki Oculus będzie dostępny w Polsce. Obecnie istnieje możliwość zakupu headsetu bezpośrednio z oficjalnej strony Oculus VR. Urządzenie wycenione zostało na 699 Euro.

Obecnie na goglach uruchomimy już ponad 100 gier, aplikacji i doświadczeń VR, które dostępne są poprzez Oculus Store. W związku z tym Oculus VR przygotował okolicznościowy materiał.