Oculus Rift coraz bliżej Polski. Konsumencka wersja gogli wirtualnej rzeczywistości właśnie oficjalnie pojawiła się w Europie, m.in. u naszych sąsiadów. W pierwszej kolejności headsety trafiły do sklepów na terenie Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Francji.

Osoby, które planują zakup gogli Oculus Rift CV1 na terenie naszego kraju muszą się jeszcze trochę wstrzymać. Tak jak zapowiadano dziś urządzenie oficjalnie pojawiło się w pierwszych trzech państwach. Najbliżej nas gogle kupimy w Niemczech. „VR-brille” trafiły do internetowego sklepu Amazon.de oraz do MediaMarkt i Saturna, gdzie wyceniono je na 699 Euro. W tych dwóch ostatnich będzie można je dodatkowo przed zakupem przetestować.

Polacy na Wyspach Brytyjskich mogą poszukać Rifta w ofercie Amazon.co.uk, John Lewis, Curry’s PCWorld oraz GAME Digital Plc. Headset pojawi się w sprzedaży także w słynnym luksusowym domu towarowym Harrods. We Francji sprzedaż Oculusa prowadzić będzie Amazon.fr oraz FNAC. Na dziś zaplanowana była także premiera gogli w Kanadzie, jednak przełożono ją na 11 października.

W ramach promocji urządzenia w sierpniu i wrześniu po Niemczech poruszają się specjalne busy wyposażone w gogle Oculus Rift, które jeźdżą po całym kraju i oferują zainteresowanym przetestowanie możliwości headsetu.

Wciąż nie wiadomo kiedy konsumencki Oculus będzie dostępny w Polsce. Obecnie istnieje możliwość zakupu gogli bezpośrednio z oficjalnej strony Oculus VR. Urządzenie wycenione zostało także na 699 Euro.

Zobacz także: Wszystko co musisz wiedzieć zanim kupisz gogle Oculus Rift