Firma Oculus VR opublikowała kolejną aktualizację SDK w wersji 0.4.3 Beta dla gogli Oculus Rift DK2. Poprawka dodaje wsparcie dla silnika Unity Free, eksperymentalne wsparcie dla systemu Linux oraz jak zawsze wprowadza kilka usprawnień związanych z wydajnością i stabilnością urządzenia.

Najważniejszą nowością aktualizacji jest wsparcie dla silnika Unity Free (od wersji 4.5.5), czyli pakietu narzędzi przeznaczonych do tworzenia gier komputerowych i interaktywnych animacji. Jest to ważna wiadomość dla osób planujących stworzyć własną grę lub aplikację przeznaczoną dla gogli Oculus Rift, które będą mogły dokonać tego bez ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z oprogramowaniem. Jak widać Oculus VR nie zamierza zostawiać deweloperów samym sobie i co rusz wprowadza nowe ułatwienia, dzięki którym liczba tytułów startowych podczas premiery wersji konsumenckiej może być jeszcze bardziej imponująca.

Innym ważnym usprawnieniem jest wsparcie dla systemu Linux. Co prawda jest to na razie wersja eksperymentalna i wiele rzeczy może nie działać tak jak na Windowsie, to jednak jest ważnym krokiem w kierunku miłośników open source, którzy nie wyobrażają sobie pracy na innym systemie operacyjnym.

Nie zabrakło również wielu mniejszych usprawnień dotyczących zwiększenia wydajności oraz stabilności Oculusa. Pełną listę zmian można znaleźć w tym miejscu. Oculus SDK 0.4.3 Beta można pobrać bezpośrednio z oficjalnej strony Oculus VR (wymagana rejestracja).