Twórcy gogli Oculus Rift rozpoczęli publiczne testy usługi Oculus Parties umożliwiającej rozmowę głosową pomiędzy użytkownikami headsetu.

Oculus Parties, czyli znany z mobilnych gogli Samsung Gear VR czat głosowy, dzięki któremu możemy porozmawiać z przyjaciółmi dodanymi do listy znajomych, już wkrótce powinien zostać udostępniony użytkownikom headsetu Oculus Rift. Jego producent rozpoczął właśnie publiczne testy usługi.

Parties pozwala połączyć się w dowolnym momencie z trzema innymi osobami korzystającymi z Rifta, niezależnie od tego jaką grę lub aplikację VR mamy aktualnie uruchomioną. Aktualizacja wprowadzająca usługę w ciągu 24 godzin powinna być dostępna dla osób, które zaznaczyły w Oculus Home opcję testów publicznych. Aby rozpocząć rozmowę należy z listy znajomych wybrać osobę i kliknąć “Invite to Party”.

Czat głosowy będzie częścią zbliżającej się aktualizacji Oculus Home oznaczonej numerem 1.17, w której inną nowością będzie możliwość dodawania VR-owych gier i aplikacji zakupionych na platformie Steam do biblioteki cyfrowego sklepu Rifta. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.