Co prawda firma Oculus VR oficjalnie jeszcze tego nie potwierdziła, ale wiele wskazuje na to, że zamówienia na konsumencką wersję gogli Oculus Rift realizowane są już na bieżąco.

Informacje dotyczące realizacji zamówień na gogle Oculus Rift pochodzą dotychczas od samych zainteresowanych, którzy raportują znaczne przyśpieszenie wysyłki konsumenckich egzemplarzy headsetu. W niektórych przypadkach od czasu złożenia zamówienia do wiadomości potwierdzającej wysyłkę urządzenia mija jedynie dzień.

Ponadto zmienił się szacowany czas oczekiwania na stronie gdzie można zamówić Oculus Rift CV1. Dotychczas mogliśmy przeczytać komunikat o sierpniowej dostawie. Obecnie widnieje już termin lipcowy.


Aktualizacja (12.07.2016):

Oculus VR oficjalnie potwierdził, że zrealizowano już wszystkie zaległe zamówienia i od teraz wysyłka będzie następować na bieżąco. Obecny czas oczekiwania jaki podaje firma to 2-4 dni robocze.


Dużo lepiej w temacie dystrybucji swoich gogli radzi sobie największy konkurent Oculusa. Producenci gogli HTC Vive, które podobnie jak Rift zadebiutowały na początku kwietnia, już ponad miesiąc temu zapowiedzieli, że będą dostarczać headsety w ciągu trzech dni roboczych i jak dotychczas z tej obietnicy się wywiązują.

Oculus Rift CV1 poza wybranymi sklepami na terenie Stanów Zjednoczonych nie jest jeszcze dostępny tradycyjną drogą sprzedaży. Obecnie nadal nie wiadomo kiedy Oculusowe zestawy trafią na półki sklepowe w Polsce.

Oculus Rift F.A.Q. – Wszystko co musisz wiedzieć zanim kupisz gogle VR [poradnik]

zestaw Oculus Rift