Oculus VR zapowiedział kolejną grę na wyłączność gogli Oculus Rift. Tym razem będzie to produkcja pozwalająca wcielić się w superbohaterów ze stajni Marvela.

Podczas skierowanego do fanów Disney’a konwentu D23 Expo w Anaheim ujawniona została gra wirtualnej rzeczywistości MARVEL Powers United VR dedykowana goglom Oculus Rift. Produkcja autorstwa studia Sanzaru Games oraz Oculus Studios pozwoli wcielić się w kilkunastu superbohaterów i łotrów znanych z komiksów oraz filmów na licencji Marvela.

MARVEL Powers United VR zapowiedziana została jako wieloosobowa, kooperacyjna gra akcji, w której wydarzenia obserwować będziemy z perspektywy pierwszej osoby. Jak czytamy na blogu Oculusa, autorzy produkcji planują umożliwić swobodę poruszania się po wirtualnym środowisku, a to oznacza, iż nie będziemy musieli polegać wyłącznie na ograniczającej poczucie imersji funkcji teleportu. Tytuł oczywiście wykorzysta potencjał kontrolerów ruchowych Oculus Touch.

Jak dotychczas poznaliśmy trzech superbohaterów i jednego łotra, w których się wcielimy. Będą to: Hulk, Rocket Raccoon („Strażnicy Galaktyki”), Captain Marvel oraz Ronan Oskarżyciel.

Premiera MARVEL Powers United VR odbędzie się w 2018 roku.

  • Bahus

    Już widzę te rozwalone przez hulka monitory czy TV XD

  • q1234

    Wczoraj zamówiłem w końcu Oculusa a dziś taka niespodzianka 🙂 To może być prawdziwy bestseler który pociągnie sprzedaż gogli. Mam nadzieję, że wydadzą za darmo jak Robo Recall, ale skoro nie na początku takiego nie mówią to pewnie nie.