Tak jak wcześniej zapowiadano w trzech amerykańskich sklepach online ruszyły dziś zapisy przedpremierowe na zestawy zawierające konsumencką wersję gogli Oculus Rift i komputer ‚Oculus Ready’. Najtańszy taki zestaw wyceniony został na 1499 dolarów.

Gogle VR wraz komputerem spełniającym rekomendowane wymagania Oculusa można zamówić w trzech sklepach internetowych: Best Buy, Amazon oraz Microsoft Store.

Jednym z warunków poprawnego działania aplikacji VR na Oculus Rift jest odpowiednio mocny komputer. Twórcy headsetu rekomendują PC-ty wyposażone w kartę graficzną NVIDIA GTX 970 lub AMD 290, procesor Intel i5-4590, co najmniej 8GB pamięci RAM, interfejs HDMI 1.3, cztery porty USB (3x USB 3.0 oraz 1x USB 2.0), oraz system Windows 7 SP1 64 bit lub nowszy. Takie warunki spełniać będą PC-ty z certyfikatem ‚Oculus Ready’ firmy Asus, Dell i Alienware, których ceny (bez Oculusa) rozpoczną się od 949 dolarów. Decydując się na zakup komputera w wraz z Riftem cena zestawu wzrośnie co najmniej do 1499 dolarów.

Osoby, które już wcześniej złożyły zamówienie na gogle Oculus Rift, w przypadku chęci zakupu samego PC-ta, będą mogły ubiegać się o stosowną zniżkę (kod powinien pojawić się na stronie zamówienia). W tej chwili na stronie Best Buy możemy przeczytać, że oczekiwany termin realizacji zamówienia przewidziany został na 23 kwietnia, jednak data ta może jeszcze ulec zmianie.

Oculus Rift CV1_5

Konsumencka wersja headsetu sprzedawana będzie wyłącznie z bezprzewodowym kontrolerem od Xbox One oraz pilotem zaprojektowanym tak, aby uprościć nawigację w trakcie przebywania w wirtualnej rzeczywistości. Każdy zestaw VR wyposażony zostanie także w grę Lucky’s Tale, a ci którzy zamówią go przedpremierowo dodatkowo otrzymają symulator kosmicznego myśliwca EVE: Valkyrie. Całość zostanie spakowana w poręczną walizkę, podobną do tej, która towarzyszyła Oculus Rift DK1, i której zabrakło w drugiej wersji deweloperskiej.

Na początku stycznia firma Oculus VR uruchomiła zapisy przedpremierowe na konsumencką wersję gogli wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie wyceniono na 599$ (699€) co odbiło się szerokim echem nie tylko wśród społeczności skupionej wokół technologii Virtual Reality. Mimo wyższej niż się spodziewano ceny Oculus Rift sprzedaje się nadspodziewanie dobrze. Palmer Luckey (Oculus Rift CEO) ujawnił jakiś czas później, że pierwsza partia konsumenckiego Oculusa rozeszła się w ciągu 14 minut od startu preorderów.

Premiera gogli przewidziana została na 28 marca, jednakże zamawiając urządzenie dziś (bez PC-ta) najprawdopodobniej otrzymamy je dopiero w lipcu.

Dla osób, które zastanawiają się nad złożeniem preorderu przygotowaliśmy specjalny poradnik, w którym wyjaśniamy najważniejsze kwestie dotyczące zakupu konsumenckiej wersji gogli Oculus Rift. Odpowiadamy również na najczęściej zadawane pytania.

Oculus Rift F.A.Q. – Wszystko co musisz wiedzieć zanim kupisz gogle VR [poradnik]

zestaw Oculus Rift