Informacja prasowa

ODDAJ KREW NA WAMPIRIADZIE, OBEJRZYJ FILMY 360 STOPNI!

Miło nam poinformować, że dzięki uprzejmości Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Warszawskiego w tegorocznej edycji Wampiriady jako partner udział weźmie VR Premium. Uczestnicy akcji studenckiego krwiodawstwa będą mogli obejrzeć kilka najciekawszych produkcji 360 stopni studia. Każdy chętny założy na głowę gogle wirtualnej rzeczywistości, które przeniosą go do miejsc sfilmowanych specjalną kamerą 360.

Pokazy VR Premium na Wampiriadzie przy UW odbędą się:

  • 16 listopada na Kampusie Centralnym (Krakowskie Przedmieście 26/28) w godzinach 11:30-14:00
  • 17 listopada przy Wydziale Biologii (ul. Miecznikowa 1) w godzinach 9:00-14:00

Studio weźmie też udział w późniejszych akcjach Wampiriady – na warszawskiej SGH, poznańskim UAM oraz wrocławskim UE, PWr oraz UWr.

Filmy 360 stopni to nowatorska technologia wyświetlania obrazu, w której nie obowiązują standardowe ograniczenia. Dzięki niej widz może znaleźć się w samym centrum akcji i swobodnie rozejrzeć się po otoczeniu. Studio VR Premium jest jedną z nielicznych firm w Polsce, które weszły w niedawno powstałą branżę filmów 360 i wirtualnej rzeczywistości.

W walce ze stresem i bólem

Celem udziału VR Premium w Wampiriadzie jest przede wszystkim zachęcenie jak największej liczby osób do oddania krwi. Możliwość przetestowania ciekawej technologii wirtualnej rzeczywistości jest dużą atrakcją – można się było o tym przekonać, obserwując ogromne kolejki do stanowisk z goglami VR na konferencjach i targach.

„Gdy w październiku pokazywaliśmy nasze produkcje na Poznań Game Arena, mieliśmy pełne ręce roboty. Nasze stoisko odwiedziło ponad tysiąc osób!” – opowiada Adam Jędrychowski z VR Premium.

Jest jeszcze druga korzyść, jaką może przynieść udział studia filmów 360 w Wampiriadzie. Zanurzenie się w wirtualnej rzeczywistości przed lub w trakcie oddawania krwi ma spory potencjał w kwestii łagodzenia stresu.

„Seans wirtualnej rzeczywistości pochłania całą uwagę odbiorcy – mówi Adam Stachowski, założyciel VR Premium – Dlatego możemy pomóc osobom, które są zdenerwowane przed oddaniem krwi”.

O zdanie na ten temat zapytaliśmy specjalistkę z zakresu psychologii.

„Kiedy dopada nas silne napięcie, często skupiamy się na doznaniach płynących z ciała (ból, głód, lęk, panika itp.), co dodatkowo podsyca stres. Odwrócenie uwagi działa, gdyż koncentrujemy się na czymś innym. Jeśli uda się nam skupić na innych czynnościach lub myślach, odetniemy paliwo, które podsyca lęk, napięcie i nerwy, dzięki czemu można pozbyć się objawów im towarzyszących” – tłumaczy Monika Kotlarek, psycholog prowadząca bloga Psycholog Pisze.

Nie jest to pierwszy raz, gdy technologia VR służy dobrej sprawie. Od kilku miesięcy głośno jest o projekcie Virtual Dream, dzięki któremu dzieci z oddziałów onkologicznych mogą oglądać filmy 360, pozwalające na chwile ucieczki od trudnej rzeczywistości.

„Wirtualne uczestnictwo w podróżach i aktywnościach sportowych, których dzieciaki nie są w stanie doświadczyć w świecie rzeczywistym, pozwala często na spełnienie marzeń i obudzenie brakującego uśmiechu” – opowiada twórca projektu Virtual Dream, Piotr Łój ze studia Lojke.

VR Premium

VR Premium to marka należąca do Presente Design, wrocławskiej firmy projektującej prezentacje multimedialne Prezi. Koncentruje się na produkcji biznesowych filmów 360 stopni na gogle do wirtualnej rzeczywistości. W swoim portfolio ma m.in. odcinek „20m2 Łukasza”, relację 360 stopni z Poznań Game Arena 2015 oraz filmy informacyjne dla Lasów Państwowych. Wszystkie produkcje dostępne są do obejrzenia na firmowym kanale YouTube oraz na stronie WWW. Pomysłodawcą i założycielem marki jest Adam Stachowski, trener i projektant prezentacji multimedialnych.

Zapraszamy na oficjalną stronę VR Premium o Wampiriadzie.