Holograficzne okulary AR/VR Hololens, które w ubiegłym tygodniu doczekały się szerszej prezentacji podczas konferencji Microsoft Build 2015, rozbudzają spore nadzieje futurystów na całym świecie. New York Times powołując się na anonimowego przedstawiciela Microsoftu twierdzi, że urządzenie będzie znacząco droższe niż konsole do gier nowej generacji i kosztować będzie więcej niż 400 dolarów.

Analizując cenę Hololens należy wziąć pod uwagę fakt, iż urządzenie jest tak naprawdę samodzielnym komputerem z Windows 10, na którym uruchomimy wszystkie aplikacje działające z tym systemem.

Podczas Build 2015, uczestnicy imprezy mieli okazję przetestować urządzenie i choć nikt nie narzeka na jakość wyświetlanych hologramów, to największym problemem obecnego prototypu jest bardzo skromne pole widzenia. Pomimo braku oficjalnej daty premiery Microsoft już myśli o tym, w jaki sposób rozszerzyć możliwości Hololens.

Tuż przed konferencją firma weszła w posiadanie patentów na technologię pozwalającą interpretować reakcje emocjonalne ludzi. Więcej na ten temat można przeczytać w tym miejscu.