Premiera gry Obduction – produkcji zapowiadanej jako duchowy spadkobierca kultowej serii Myst – została opóźniona. Tytuł wydany zostanie ze wsparciem dla gogli Oculus Rift miesiąc później – w sierpniu.

Nie 26 lipca a 24 sierpnia odbędzie się premiera Obduction. Autorzy zdecydowali się opóźnić wydanie gry, ponieważ nie są jeszcze obecnie zadowoleni z jakości produkcji i nie chcieliby, żeby premiera Obduction podyktowana została harmonogramem.

Podobnie jak poprzednie tytuły studia Cyan, w tym wspomniany Myst, gra będzie eksploracyjno-logiczną pierwszoosobową przygodówką. Historia opowiedziana w Obduction „porwie” gracza na obcą planetę, gdzie będzie musiał on zbadać zastałe środowisko i odnaleźć drogę powrotną do domu. Oprócz zapierających dech w piersiach lokacji, twórcy gry przygotowują także bogatą warstwę fabularną oraz zapewniają swobodę w poruszaniu się i wykonywaniu zadań, a także moralne wybory, które wiążą się z poważnymi konsekwencjami.

Produkcja została sfinansowana na Kickstarterze, gdzie udało się zebrać ponad 1,3 miliona dolarów. Gra zostanie wydana wraz ze wsparciem dla gogli Oculus Rift.