Twórcy doświadczenia edukacyjnego Ark Park bazującego na licencji popularnej survivalowej przygodówki MMO „Ark: Survival Evolved” opublikowali materiał, na którym możemy zobaczyć pierwsze fragmenty z rozgrywki.

Pod koniec ubiegłego roku chińskie studio Snail Games poinformowało o pozyskaniu licencji na produkcję spin-offu popularnej wieloosobowej gry przygodowej Ark: Survival Evolved. Aplikacja Ark Park, nad którą pracują studia Peacock oraz Wildcard ma być wieloosobowym doświadczeniem edukacyjnym tworzonym od podstaw z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości.

Projekt zapowiada się wyjątkowo interesująco, jednak do tej pory mogliśmy bazować wyłącznie na zapowiedziach twórców oraz niepokazującym faktycznej rozgrywki zwiastunie. Teraz po raz pierwszy możemy zobaczyć gameplay Ark Park, bowiem autorzy jurajskiego doświadczenia opublikowali właśnie materiał, na którym umieszczono zrealizowane w technice Mixed Reality fragmenty z rozgrywki.

Ark Park zabierze nas na wirtualną wycieczkę po tematycznym parku rozrywki poświęconym dinozaurom. Dotychczas ujawniono niewiele szczegółów, wiadomo jednak, że autorzy doświadczenia skupią się na umożliwieniu użytkownikom gogli obserwacji dinozaurów w ich naturalnym środowisku, a co za tym idzie lepszego zrozumienia procesów życiowych tych prehistorycznych stworzeń. Oprócz walorów edukacyjnych produkcja posiadać będzie także elementy gry.

Zapowiedziano ponad 100 gatunków, które będzie można nie tylko obserwować, ale także wchodzić z nimi w pewnego rodzaju interakcje, m.in na nie polować. Wiadomo również, że jurajski park będzie można zwiedzać zarówno w dzień jak i w nocy, a także przemierzać za pomocą Jeepa.

Ark Park zadebiutuje w 2017 roku ze wsparciem dla gogli PlayStation VR, Oculus Rift oraz HTC Vive.