Opublikowano trailer polskiej gry Superhot VR na gogle Oculus Rift, na którym możemy zobaczyć pierwsze fragmenty z rozgrywki. Tak jak wcześniej zapowiadano tytuł pojawi się ze wsparciem VR-owych kontrolerów ruchowych Oculus Touch.

SUPERHOT to dosyć specyficzna strzelanka produkowana przez polski zespół deweloperski. Oprawa graficzna została znacząco uproszczona. Wszelkie elementy pomieszczeń są białe i o takiej samej teksturze, natomiast wrogowie po prostu czerwoni. Jednak grę wyróżnia sposób przedstawienia rozgrywki. Najważniejszy jest czas, który płynie tylko wtedy, gdy się poruszamy. Ilość dostępnych nabojów jest ograniczona, a przed kulami wystrzeliwanymi przez wrogów można się uchylać niczym Neo z „Matrixa”. W przeciwieństwie do klasycznych strzelanek w SUPERHOT każda kula jest śmiertelna.

Wersja gry na tradycyjne monitory została wydana w lutym, natomiast SUPERHOT VR oficjalnie zadebiutuje jeszcze w tym roku. Łódzka ekipa zamierza wykorzystać nowe możliwości oferowane przez technologię wirtualnej rzeczywistości, takie jak dźwięk przestrzenny, który pomoże w lokalizacji kierunku wystrzelonej kuli oraz kontrolery ruchowe Oculus Touch.

SUPERHOT cieszy się w środowisku pasjonatów wirtualnej rzeczywistości niesłabnącym zainteresowaniem. Crowdfundingowa kampania, podczas której zebrano ponad 250 tysięcy dolarów pozwoliła ekipie uzyskać dodatkowe finansowanie od prywatnych inwestorów w postaci kolejnych 250 tysięcy. Demo polskiej produkcji było wielokrotnie wykorzystywane przez Oculusa na różnego rodzaju pokazach i demonstracjach Rifta.

VR-owa wersja gry powstaje w tej chwili wyłącznie na platformę Oculus Rift i otrzyma wsparcie zapowiadanych na drugą połowę tego roku kontrolerów Oculus Touch.