To może być jak dotychczas jedna z najdłuższych, o ile nie najdłuższa fabularna gra przeznaczona na gogle VR. Według twórców Paranormal Activity: The Lost Soul, aby ją ukończyć potrzebować będziemy od 10 do nawet 20 godzin.

Nie dość, że Paranormal Activity: The Lost Soul zapowiada się na jeden z najstraszniejszych VR-owych horrorów, to dodatkowo może okazać się grą z najdłuższą kampanią fabularną. Paranormalna produkcja pojawiła się w tym tygodniu w formie demonstracyjnej na GDC 2017, gdzie przy okazji dowiedzieliśmy się kilku szczegółów na temat rozgrywki i czasu w jakim będzie można ją ukończyć.

Okazuje się, że producenci gry przygotowują ponad 10-godzinną kampanię dla jednego gracza, co jeżeli się potwierdzi, będzie wynikiem zbliżonym do typowej „nie VR-owej” gry AAA. Akcja ‚Paranormal Activity VR’ rozgrywa się co prawda w jednym miejscu, ale bardzo obszernym. Będzie to wielopoziomowy dom posiadający kilka pięter, strych oraz piwnicę.

Co ciekawe paranormalne zdarzenia towarzyszące graczowi w trakcie eksploracji domu będą randomizowane, dzięki czemu każda osoba może liczyć na nieco inny przebieg wydarzeń.

Paranormal Activity: The Lost Soul to gra opierająca się na serii filmowych horrorów o tym samym tytule. Ma być ich fabularną kontynuacją i kolejnym rozdziałem paranormalnej mitologii. Doświadczenie tworzone jest przez studio VRWERX we współpracy z posiadającą prawa do marki wytwórnią Paramount. Załoga pracowała wcześniej przy takich tytułach jak Call of Duty oraz Homefront.

Tytuł ten ukaże się już 14 marca ze wsparciem dla gogli Oculus Rift, HTC Vive w formie wczesnego dostępu. Wersja dla PlayStation VR zostanie wydana w późniejszym terminie.