Na Kickstarterze trwa zbiórka funduszy na grę wirtualnej rzeczywistości Ghost Theory będącą horrorem, w którym wcielimy się w postać badającego zjawiska paranormalne jasnowidza.

Prace nad grą prowadzi zespół czeskiego studia Dreadlocks, znany wcześniej z cyberpunkowego RPG-a Dex. Ich najnowsza produkcja – Ghost Theory – opowie historię utalentowanej badaczki zjawisk nadprzyrodzonych prowadzącej prace w ramach uniwersyteckiego programu naukowego.

W grze nie znajdziemy elementów typowych dla tytułów z gatunku survival horror. W zamian za to autorzy obiecują wciągającą historię śledczą opartą na istniejących w rzeczywistości „nawiedzonych” lokacjach. Aby odkryć co tak naprawdę wydarzyło się w odwiedzanym miejscu będziemy musieli posłużyć się sprytem i umiejętnością rozwiązywania zagadek. W Ghost Theory znajdziemy bowiem wiele prawdziwych przedmiotów wykorzystywanych przez badaczy zjawisk paranormalnych, takich jak np. miernik EMF służący do wykrywania wykrywania wahań energii czy skafander noszony przez główną bohaterkę.

Ghost Theory projektowane jest na gogle Oculus Rift. Gra została wyceniona na 14 funtów, a jej premiery spodziewać się możemy dopiero we wrześniu 2017 roku. Po więcej informacji odsyłamy na stronę Kickstarterowej kampanii. Dreadlocks liczy na wsparcie produkcji kwotą co najmniej 100 tysięcy funtów.