Opublikowano gameplay przedstawiający pierwsze pięć minut gry Robinson: The Journey – VR-owej przygodówki sci-fi, za produkcje której odpowiada Crytek. Możemy zobaczyć m.in. jakiego typu zagadki przygotowali dla graczy deweloperzy oraz sposób wchodzenia w interakcje z różnego rodzaju przedmiotami. Gra będzie jednym z exclusiv-ów gogli PlayStation VR.

W „Robinson: The Journey” wcielimy się w skórę kosmicznego rozbitka, który wylądował na planecie zamieszkanej przez różnego rodzaju prehistoryczne stworzenia. Główny bohater trafia na tajemniczą planetę pozasłoneczną po awaryjnym lądowaniu statku kosmicznego. W momencie, w którym otwierają się drzwi rozbitego statku, oczom graczy ukazuje się urzekający, nowy świat – na niebie widać deszcz meteorytów, po planecie spacerują dinozaury, a nieodkryty dotychczas krajobraz rozciąga się tak daleko, jak sięga wzrok.

Nasza postać nie będzie podróżować sama. Na poniższym materiale przedstawiającym pierwsze 5 minut rozgrywki możemy zobaczyć unoszącego się w powietrzu robota, towarzyszącego głównemu bohaterowi.

Opublikowano, także kolejną część dzienników deweloperskich, tym razem poświęconą projektowaniu uniwersum Robinson: The Journey.

Robinson: The Journey będzie exclusivem gogli PlayStation VR. Premiera odbędzie się prawdopodobnie jeszcze w tym roku.