Pojawił się pierwszym materiał filmowy, na którym zarejestrowano gameplay z gry Batman: Arkham VR.

Warner Bros. opublikował zwiastun Batman: Arkham VR – jednej z gier na wyłączność zmierzających na platformę PlayStation VR. Materiał zrealizowany został w San Diego podczas niedawnego konwentów miłośników komiksu Comic-Con. Na filmie oprócz reakcji uczestników imprezy możemy dostrzec także niepublikowane dotychczas fragmenty z rozgrywki.

Jak podają twórcy zwiastuna ponad 500 fanów komiksu wcieliło się podczas targów w postać Batmana. Zostali oni przeniesieni do słynnej Batcave – podziemnej kwatery głównej tytułowego bohatera. Tam przy pomocy kontrolerów PlayStation Move mieli okazję zapoznać się z niektórym gadżetami człowieka-nietoperza, m.in. porzucać Batarangiem, a nawet własnoręcznie założyć jego maskę.

Batman: Arkham VR to dzieło brytyjskiego Rocksteady Studios, znanego z produkcji trzech pierwszych części gier serii Batman: Arkham wydanych na przestrzeni ostatnich lat na PC-ty i konsole. Ich pierwsza VR-owa gra będzie jednak mniejszą produkcją, niż seria przeznaczona na tradycyjne wyświetlacze i skupi się głównie na zdolnościach detektywistycznych bohatera, w większości pomijając aspekt walki. Przejście całej gry prawdopodobnie zajmie około godziny.

Przedstawiciele ekipy pracującej nad VR-owym Batmanem dostrzegają potencjał jaki kryje się w wirtualnej rzeczywistości, dlatego też postanowili dać graczom szansę poczucia się jak Bruce Wayne i zapoznania się z niektórymi lokacjami w słynnym komiksowym uniwersum.

„Twoja misja polegająca na utrzymaniu porządku w Gotham dopiero się rozpoczęła. Teraz jest przerażająca jak nigdy przedtem. Tylko dzięki PlayStation VR w Batman: Arkham VR możesz stać się Mrocznym Rycerzem w świecie wirtualnej rzeczywistości, w jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc twórców DC. Zostań najlepszym detektywem na świecie i zwiedzaj miejsca takie jak posiadłość Wayne’a oraz batjaskinia podczas swych walk w zupełnie nowej fabule osadzonej w świecie Arkham od Rocksteady” – brzmi oficjalna zapowiedź gry na stronie PlayStation.

Premiera gry Batman: Arkham VR zapowiadana jest na 13 października. Tytuł zadebiutuje tego samego dnia co gogle PSVR i przynajmniej czasowo zostanie ‚exclusivem’ konsoli Sony. Według brytyjskiego PS Store gra została wyceniona na 15,99£.