Trwają przygotowania do pierwszego na świecie koncertu z muzyką filmową i wirtualną rzeczywistością. W kwietniu 2017 roku w Trójmieście, Wrocławiu i Krakowie odbędzie się „Superheroes in concert”.

Informacja prasowa

Proszę wyobrazić sobie znaną formułę koncertów z muzyką filmową na żywo. Zasiadają Państwo na widowni w uprzednio samodzielnie wybranych miejscach. Na scenie kilkudziesięcioosobowa orkiestra symfoniczna z chórem i solistami prezentuje muzykę, którą znają Państwo z filmowych superprodukcji takich jak Iron Man, Spider-Man, Superman, Batman, Captain America, Hulk, Ant-Man czy Avengers. Za orkiestrą na ekranie wyświetlany jest natomiast materiał znany z kina czy telewizji. I w tym miejscu podobieństwo Superheroes in concert do innymi tego typu wydarzeń z muzyką filmową na żywo się kończy. O ile zgadza się liczebność orkiestry i muzyczna treść najwyższej próby o tyle cała reszta wydaje się daleka od naszej propozycji.

Na ekranach LED o łącznej powierzchni 120m2 w jakości FULL HD podczas Superheroes in concert wyświetlana będzie uprzednio zarejestrowana i poddana postprodukcji taneczna choreografia autorstwa Bartka Wójcika, finalisty programu You Can Dance: po prostu tańcz! współgrająca z pozostałymi elementami muzycznego widowiska.

Jeśli jednak najwyższej próby muzyka zdobywców Oscarów i nagród Grammy takich jak Hans Zimmer i Alan Silvestri czy materiał video prezentowany na największym ekranie LED wykorzystywanym do tego typu wydarzeń w Polsce w towarzystwie pełnego spektrum świetlnych wrażeń okażą się niesatysfakcjonujące w pełni, będą Państwo mogli podczas koncertu przenieść się do świata, w którym odczuwa się więcej i intensywniej – do świata Wirtualnej Rzeczywistości (VR), w którym widzowie mogą wchodzić w różnego rodzaju interakcje z superbohaterami – udać się w pościg po drapaczach chmur za Spider Manem, czy polecieć nad oceanem z Iron Manem.

Superheroes in concert – to znacznie więcej niż koncert z muzyką filmową. Muzyka symfoniczna, filmowi superbohaterowie, taneczna choreografia, najwyższej jakości grafika i elementy wirtualnej rzeczywistości połączone w całość tworzą przełomowy spektakl, w jakim do tej pory publiczność na świecie jeszcze nie uczestniczyła.

„Udział w tak nowatorskiej produkcji to dla mnie świetna okazja do wykroczenia poza utarte ramy choreografii z jaką na co dzień mam do czynienia. W tym przypadku do przedstawienia losów superbohaterów oprócz elastyczności ludzkiego ciała dochodzi dodatkowo postprodukcja i przestrzenna grafika. Takie połączenie sprawia, że ludzkie ograniczenia przestają mieć znaczenie, a finalny efekt zapowiada się naprawdę interesująco!” – mówi Barek Wójcik, choreograf.

„Nikt wcześniej nie podjął się takiego wyzwania, by stosowaną dotąd szerzej w grach komputerowych technologię VR wykorzystać podczas koncertów z muzyką symfoniczną na żywo, dając tym samym tysiącom uczestników możliwość zanurzenia się w świecie, w którym odczuwa się więcej i intensywniej!” – powiedział Krzysztof Bober, pomysłodawca i główny organizator koncertów.

Innowacyjność koncertu została doceniona podczas targów VR Warsaw Day 2016 organizowanych przez magazyn Pixel. Superheroes in concert otrzymało nominację aż w dwóch kategoriach – Fresh Idea oraz Entertainment.

SUPERHEROES IN CONCERT

02.04.2017
ERGO ARENA Gdańsk/Sopot plac Dwóch Miast 1, 80-344 Gdańsk

22.04.2017
HALA STULECIA Wrocław ul. Wystawowa 1, 51-618 Wrocław

29.04.2017
TAURON Arena Kraków ul. Stanisława Lema 7, 31-571 Kraków