Choć oficjalnie PSVR zadebiutuje dopiero 13 października już teraz bije rekordy sprzedażowe. Według raportu popularnej amerykańskiej sieci sklepów GameStop gogle wirtualnej rzeczywistości Sony PlayStation VR zostały najszybciej wyprzedanym urządzeniem w historii firmy.

Według serwisu Dualshockers uruchomione w marcu preordery na headset wirtualnej rzeczywistości dla konsoli PlayStation 4 cieszyły się ogromną popularnością. Na tyle dużą, że cała partia urządzeń została wyprzedana dosłownie w pięć minut.

Niestety nie wiemy dokładnie jak duża liczba zestawów PSVR została udostępniona sklepowi. Wiadomo natomiast, że Sony już teraz przewiduje początkowe problemy z dostępnością sprzętu. Dlatego też w zasadzie jeżeli ktoś nie złożył dotychczas zamówienia przedpremierowego, raczej nie ma co liczyć na zakup gogli w dniu premiery.

Andrew House (Sony Interactive Entertainment CEO) w wywiadzie udzielonym jakiś czas temu CNBC powiedział, że powodu rosnącego zainteresowania spodziewa się niedoborów w dostawach PlayStation VR. W związku z tym, że urządzenie zostanie wydane w okresie przedświątecznym, trudno określić jak wielki będzie popyt na gogle Sony, jednak firma ma zrobić wszystko co w swojej mocy, aby sprostać temu wyzwaniu. Tym bardziej, że w tym momencie jest jeszcze niezwykle trudne do przewidzenia jak na wciąż raczkującą technologię VR zareagują konsolowi gracze.

Playstation VR_3

Obecnie Japończycy przygotowują się do zaplanowanej na 7 września imprezy PlayStation Meeting. W trakcie eventu prawdopodobnie zaprezentowana zostanie nowa konsola PS4 Neo oraz odświeżona wersja kontrolerów PlayStation Move. Te ostatnie posłużą w wirtualnej rzeczywistości jako przedłużenie naszych rąk, dlatego też powinny otrzymać kilka poprawek w związku z premierą PSVR.

Zobacz także: Wysyp gameplayów i zwiastunów z gier na PlayStation VR