Amerykański odział sklepu Amazon rozpoczął przyjmowanie zamówień przedpremierowych na gogle wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR. W ciągu niecałych 10 minut po uruchomieniu preorderów produkt był już wyprzedany. A jak wygląda sytuacja z dostępnością PSVR w naszym kraju?

W Polsce dystrybucją PlayStation VR zajmuje się obecnie 7 sklepów: RTV Euro AGD, Komputronik, Media Expert, Media Markt, Saturn oraz Neonet. We wszystkich tych sklepach gogle PSVR sprzedawane są w cenie 1769 złotych i nie pobierana jest dodatkowa opłata za przesyłkę. Na stronie sklepu ultima.pl, która również prowadzi dystrybucje, możemy przeczytać komunikat „Sprzedaż zakończona. Ten towar został wycofany ze sprzedaży”. Niektóre sklepy wymagają przedpłaty w wysokości 350 zł.

Jak na razie polscy dystrybutorzy oferują gogle PlayStation VR w wersji podstawowej, niezawierającej kontrolerów PlayStation Move oraz kamery. Decydując się na złożenie zamówienia przedpremierowego w tej chwili, musimy się liczyć z tym, że akcesoriów tych niestety nie znajdziemy w pudełku z PSVR i będzie trzeba kupić je osobno. Niemniej jednak Sony wkrótce powinno przygotować odpowiednie zestawy zawierające w/w gadżety. Co prawda kontrolery PS Move są opcjonalne i będzie można kontrolować środowisko gry przy pomocy gamepada DualShock 4, jednakże do większości gier i doświadczeń VR będą zalecane. Inaczej wygląda sytuacja z PlayStation Camera, która jest konieczna do uruchomienia gogli.

PlayStation VR zestaw

Taką ofertę otrzymali już mieszkańcy USA. Poza Amazonem, który czasowo zakończył przedsprzedaż, zestawy zawierające PlayStation Camera i 2x PlayStation Move oferują m.in. sklepy Best Buy, GameStop oraz Target. W pudełku znajdzie się także pakiet pięciu zróżnicowanych mini-gier/doświadczeń wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR Worlds.

Cena takiego zestawu jest o 100 dolarów wyższa niż wersja podstawowa i wynosi 499 dolarów. Na razie nie pojawiła się żadna oferta zawierająca wszystkie wymagane urządzenia łącznie z konsolą PlayStation VR, jednak zapewne i taki zestaw w przyszłości się pojawi.

PlayStation VR zadebiutuje w październiku 2016.