Jeżeli wierzyć plotkom szykowana jest już nowa wersja gogli wirtualnej rzeczywistości HTC Vive, która miałaby pojawić się w sprzedaży na początku przyszłego roku.

O nowej generacji gogli HTC Vive poinformował serwis The China Post powołując się na pekiński portal informacyjny Sina, który z kolei powołuje się na dostawców HTC. Twierdzą oni, iż HTC Vive 2.0 w porównaniu do obecnej wersji będzie „szczuplejszy” i otrzyma uaktualnioną specyfikację. Dystrybucja nowych headsetów miałaby się rozpocząć jeszcze pod koniec tego roku lub na początku przyszłego.

Pierwsza generacja HTC Vive zadebiutowała w kwietniu tego roku i okazała się sporym sukcesem. Według niepotwierdzonych oficjalnie danych urządzenie sprzedało się dotychczas w ilości około 100 tysięcy egzemplarzy. To całkiem sporo jeżeli weźmiemy pod uwagę cenę zestawu, który wynosi w przeliczeniu na złotówki ponad 4 tysiące złotych, a do tego oczywiście dochodzi jeszcze konieczność posiadania wysokiej klasy PC-ta.

HTC Vive
HTC Vive 1.0

Opinie na temat HTC Vive 1.0 są w zdecydowanej większości pozytywne, jednak nie oznacza to, że urządzenie jest bez wad. Użytkownicy gogli zwracają uwagę przede wszystkim na dosyć masywną obudowę, ciężki kabel oraz brak wbudowanych rozwiązań audio, który oznacza konieczność podpięcia niezależnych słuchawek.

HTC przyzwyczaiło już nas do szybkiego wydawania kolejnych wersji urządzenia. Pomiędzy pierwszym „dev-kitem” (DK1) a HTC Vive Pre (DK2) oraz HTC Vive (CV1) minęło dużo mniej czasu, niż pomiędzy wersjami Oculus Rifta: DK1, DK2 i CV1, dlatego też doniesienia chińczyków mogą okazać się prawdziwe.

Niedawno producenci Vive potwierdzili utworzenie nowej submarki – HTC Vive Tech Corporation – skoncentrowanej wyłącznie na produktach wirtualnej rzeczywistości.