Virtual Boy

Według informacji do których dotarł serwis DigiTimes, zapowiadana w okolicy drugiej połowy bieżącego roku premiera konsoli Nintendo NX zostanie opóźniona. Powodem ma być rzekome wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości.

Wokół nowej konsoli Nintendo narosło w ostatnim czasie wiele plotek i hipotez. Sprawy nie ułatwia producent urządzenia, który ujawnia jedynie szczątkowe informacje, pozostawiając fanom japońskiej marki ogromne pole do spekulacji. Najnowsze rewelacje sugerują, że premiera Nintendo NX (o ile ostatecznie taką nazwę przyjmie konsola) zostanie opóźniona o około pół roku w związku z dostosowaniem urządzenie do wymogów technologii wirtualnej rzeczywistości. Nie oczekujmy jednak szybkiego rozwiązania tej zagadki. Podczas zbliżających się targów E3 Nintendo ma zamiar skoncentrować się głównie na prezentacji gry The Legend of Zelda dla konsoli Wii U.

Pomimo niejasnej sytuacji związanej z nową konsolą mamy nadzieje, że nowy produkt Nintendo nie powtórzy „sukcesu” produkowanej przez firmę w latach 90-tych zeszłego wieku konsoli Virtual Boy.