Być może już w przyszły wtorek rynek headsetów wirtualnej rzeczywistości wzbogaci się o kolejnego gracza. Według niepotwierdzonych dotychczas plotek, Nokia zaprezentuje 28 lipca w Los Angeles podczas zamkniętego pokazu własne gogle Virtual Reality.

Wiadomość ujawnił serwis Re/Code powołując się na informacje własne. Spekuluje się, że urządzenie Nokii podąży drogą przetartą przez Samsunga, a ich zasada działania zbliżona będzie do mobilnych gogli Gear VR. Za stworzenie tajemniczego headsetu odpowiada Nokia Technologies, czyli jednostka, która pozostała po sprzedaży infrastruktury firmie Microsoft. Ta sama grupa planuje przywrócić dawną świetność marce Nokia, do której prawa wciąż posiadają Finowie i w niedługim czasie powrócić do produkcji telefonów komórkowych, jednak jak podkreśla rzecznik firmy, nowe smartfony mają być całkowicie inne niż te, które znaliśmy do tej pory.

Przedstawiciele Nokia Technologies odmówili komentarza w tej sprawie powołując się na politykę firmy zabraniającą omawiania plotek i spekulacji.