Oculus VR wprowadza nowy bundle Rift+Touch, a także zapowiada stałą obniżkę ceny zestawu.

Na oficjalnym blogu Oculusa poinformowano o stałej obniżce ceny zestawu składającego się z gogli Oculus Rift i kontrolerów ruchowych Oculus Touch. Wejdzie ona w życie wraz z końcem akcji „Summer of Rift”, w ramach której wspomniane urządzenia możemy zakupić w okazyjnej cenie 449 Euro (399 dolarów w USA).

Do niedawna regularna cena zestawu w Stanach Zjednoczonych wynosiła 599 dolarów, lecz już wkrótce zostanie ustalona na poziomie 499 dolarów. Według Brendana Iribe, współzałożyciela firmy Oculus VR, stała obniżka będzie możliwa dzięki redukcji liczby akcesoriów, które w momencie premiery Touch’y straciły na znaczeniu. Chodzi o gamepada Xbox One oraz niewielki pilot Oculus Remote.

W przypadku przesyłki do Polski cena wyniesie 549 Euro, czyli około 2310 złotych. Jednak składając zamówienie w tej chwili zapłacimy wciąż promocyjne 449 Euro (około 1890 złotych). Niestety nie otrzymamy już gamepada i pilota. W skład nowego zestawu wchodzą: headset Rift, dwa kontrolery Touch, dwa czujniki ruchowe oraz 7 gier i aplikacji VR – Lucky’s Tale, Dead and Buried, Robo Recall, Dragon Front, Toybox, Medium oraz Quill.

Zobacz także: W co zagrać za darmo na Oculus Rift? – przewodnik

 • LOBO

  Trochę dziwne że nie ma gamepada, niektóre gry wymagają gamepada. Chyba właśnie darmowy Lucky’s Tale, poza tym np. Eve Valkyrie i Witchblood.

  • Prawdopodobnie Touche przejmą zadania gamepada. Przyciski i gałki się zgadzają, brakuje tylko „krzyżaka”.

   • LOBO

    Tak, o tym było już głośno parę miesięcy temu, problem w tym, że nadal wiele gier ma na sztywno zaszyte instrukcje dotyczące podłączenia gamepada. Nie wiem czy da się to wszystko „przełączyć” zwykłym updatem oprogramowania Oculus Rifta.

    • Myślę, że się da. Kwestia aktualizacji danej gry.

     • LOBO

      Emulacja gamepada została wprowadzona już w aktualizacji 1.14 w kwietniu, tutaj jest o tym artykuł: https://www.vrheads.com/every-oculus-experience-supports-touch-gamepad-emulation w którym jest podane, że np. Eve Valkyrie obsługuje Touch jako gamepad. Odpaliłem właśnie tą grę i co? Przyciski X, B nie działają, więc nie można nic wybrać i grać… Tak właśnie wprowadzają obsługę gamepada w Touch…. Słabo.

 • Migot

  Czyli od początku promocji tej już nie było w zestawie pada ?

  • Pierwsze zamówienia obejmowały stare zestawy, które przysyłali w dwóch paczkach. Teraz wysyłane są już nowe – jednopudełkowe.

   • Migot

    kurde to szkoda 🙂 wiedzałem, żeby od razu zamawiać 🙁

    • q1234

     Któż mógł przewidzieć. Jakoś trzeba się będzie obejść bez tego gamepada. Z tego co czytam w innym komentarzu to gorzej może być z brakiem pilota, Tym bardziej że nastawiam sie też na oglądanie filmów.

    • Patryk Rybnik

     Migot jak dostaniesz numery z trackingiem to wszystko się dopiero wtedy okaże 😉 Bedziesz miał dwa numery to stary zestaw, jeden to ten nowy ;). Ja się załapałem na ten stary jeszcze z padem i pilotem (to już 3 pad z Xone w domu xD)

     • Migot

      Będę trzymał kciuki, dziwne jest jednak to że zamówiłem w piątek rano a do tej pory kasa z paypala nie zostałą porbana…

     • N3stor

      Od kiedy tylko pamiętam Oculus robił problemy z płatnościami. Dziwne rzeczy się działy, które później ostatecznie były prostowane, ale co klienci nerwów potracili to ich. W razie co pisz do nich, mimo wszystko mają przyjazny support.

 • Bahus

  A ja uważam że szkoda. Ja kupowałem z padem i jestem zadowolony. Córa dostała starszego X360 do swojej maszyny a ja w Wiesława naginam na tym z XBOX One. Do tego nie wyobrażam sobie braku pilota. Jest on naprawdę niezbędny, zwłaszcza do programów jak Whirligig czyli odtwarzaczy filmów. Dużo łatwiej jest mi wziąć pilota i punktować kropką niż specjalnie wyginać nadgarstki żeby zmienić jakieś ustawienie czy przewinąć film. Pilot jest niezbędny, pad już nie. Tym bardziej że tego drugiego można dokupić sobie osobno.

 • Dodaliśmy informację o cenie, która będzie obowiązywała w Polsce. Wyniesie 549 Euro, czyli na dzień dzisiejszy około 2310 złotych.

 • Migot

  Uff załapałem się jeszcze na 2 boxy. Całe szczęście bo już się denerwowałem. Zamawiałem 14 rano. Po tygodniu wysłali i dostałem 2 listy przewozowe