HTC planuje rozszerzyć własną ofertę headsetów wirtualnej rzeczywistości i do końca roku wypuści urządzenie mobilne. Nie będzie to jednak kopia gogli Samsung Gear VR.

Firma HTC zaliczyła kolejny, siódmy już z rzędu kwartał, w którym odnotowała straty finansowe. Tajwański producent smartfonów, a od zeszłego roku także i gogli wirtualnej rzeczywistości HTC Vive, nie zamierza jednak szybko składać broni. Choć PC-towe gogle okazały się sukcesem i prawdopodobnie pokonały pod względem sprzedaży największego bezpośredniego konkurenta – Oculus Rift – to jednak stanowią obecnie jedynie niewielką część przychodów przedsiębiorstwa.

Pomimo dużego doświadczenia na rynku smartfonów firma nie zdecydowała się dotychczas pójść drogą Oculusa, który nawiązał współpracę z Samsungiem i wypuścił mobilne gogle Gear VR. Prawdopodobnie jednak wszystko dopiero przed nami, bowiem plany HTC obejmują produkcje własnego mobilnego headsetu. Miałby się on pojawić do końca roku, aczkolwiek urządzenie działałoby na trochę innych zasadach, niż Samsung Gear VR wykorzystujący smartfona jako ekran.

Na jakich dokładnie nie wiadomo, ale firma chciałaby połączyć doświadczenia zebrane w branży urządzeń mobilnych oraz wirtualnej rzeczywistości i stworzyć coś bardziej oryginalnego. Co ciekawe, nowe VR-owe urządzenie współpracować będzie ze smartfonami nowej serii HTC U. Na więcej szczegółów musimy jednak na razie poczekać.