Krakowskie studio Bloober Team – twórcy wydanego na początku roku psychodelicznego horroru Layers of Fear – poinformowało o pracach na VR-ową wersją gry przeznaczoną na gogle Daydream VR.

Layers of Fear VR to nowa wersja pierwszoosobowego polskiego horroru, który zadebiutował w lutym tego roku na PC-tach i kosolach, uzyskując całkiem niezłe oceny wśród graczy i recenzentów (oceny na Metacritic odpowiednio 8.0/10 i 73/100). W grze wcielamy się w rolę nękanego problemami psychicznym malarza, który aby ukończyć swoje największe dzieło musi odnaleźć pewne składniki znajdujące się w jego posiadłości.

Już w sierpniu ubiegłego roku krakowskie studio sondowało za pośrednictwem Twittera jak duże jest zainteresowanie VR-ową wersją Layers of Fear. Według wielu osób gra świetnie nadaje się do rozgrywki w wirtualnej rzeczywistości. Dziś Bloober Team oficjalnie potwierdził prace nad wersją przeznaczoną na niedawno zapowiedziane gogle Daydream.

Nieznana jest w tej chwili oficjalna data premiery Layers of Fear VR. Gra będzie tytułem startowym gogli Daydream, więc bardzo prawdopodobne, że zobaczymy ją jeszcze tegorocznej jesieni, kiedy to na rynku pojawi się nowa platforma firmy Google.