W cyfrowym sklepie dla gogli Oculus Rift i Samsung Gear VR zadebiutowała kolejna polska gra – The Purge Day.

The Purge Day to produkcja młodego kilkuosobowego polskiego zespołu Red Limb Studio. Gra jest niewielkim horror shooterem składającym się z trzech poziomów (lotnisko, miasto, szpital) poprzedzanych wstawkami fabularnymi. Każdy z nich składa się z 7-9 faz, w których nasze zadanie polega na odpieraniu coraz to większych fal zmierzających w naszym kierunku z różnych stron obcych. Na ostatnim etapie każdego z poziomów czeka nas walka z bossem.

Wcielamy się w postać weterana wojennego Jacka Bowmana, który wyrusza na ratunek żony pracującej jako naukowiec w chińskiej klinice. Tuż po wylądowaniu na lotnisku czeka go pierwsza bitwa z hordą pozaziemskich istot.

W trakcie rozgrywki bardzo istotnym czynnikiem jest umiejętne wydawanie pieniędzy, które zarabiamy przechodząc do kolejnych etapów. Przed każdą z faz otrzymamy możliwość zakupu broni, amunicji, granatów oraz tzw. slow tokeny spowalniające przeciwników. Możemy je wykorzystać np. w czasie największego oblężenia.

The Purge Day dostępny jest w Oculus Store (Oculus Rift oraz Gear VR). Gra na obu platformach wyceniona została na 2.99$. Wkrótce udostępniona zostanie na Steamie (Rift), Androidzie (Cardboard) i prawdopodobnie na platformie Google Daydream.