Polskie salony Virtual Reality

Rosnąca z roku na rok popularność technologii Virtual Reality sprawiła, że Polsce swoją działalność rozpoczęły różnego rodzaju firmy opierające swoje usługi na wypożyczaniu bądź prezentacji sprzętu VR. Przedstawiamy aktualizowaną listę rekomendowanych przez portal vrHunters miejsc, w których możecie doświadczyć na własnej skórze najnowszych zdobyczy technologicznych w szerokiej dziedzinie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.


Na skróty:

Warszawa
DiscoVR – ul. Garażowa 4
InGame – ul. Barcicka 5
VR project – Metro, stacja „Świętokrzyska”

Pozostałe miasta
Białystok – Cybersowa
Grajewo – Gry Wirtualne „Krzyś”
Kraków – HEADTRIP
Łódź – Virtualion
Poznań – Virtual Quest
Wrocław – Virtual Show


DiscoVR – Warszawa, ul. Garażowa 4

DiscoVR

Kilkaset terabajtów pamięci, setki gier i aplikacji, 30 stanowisk do wirtualnych doświadczeń, automaty z grami arcade, dwa samochody i wiele więcej… Wszystko to czeka na Was w największym w Polsce centrum rzeczywistości wirtualnej disco:vr – mieszczącym się przy ulicy Garażowej 4 w Warszawie.

„W ofercie centrum znajduje się cały przekrój atrakcji przeznaczonych zarówno dla zaprawionych i niedzielnych graczy. Do Waszej dyspozycji udostępnione są egzemplarze najlepszych gogli VR dostępnych na rynku, na których można zagrać w trybie single oraz multi, a także obejrzeć reportaże i filmy z różnych części świata. Ponadto w disco:vr znajdziemy specjalną strefę Samsung Gear oraz pierwsze w Polsce kino VR. Wśród atrakcji prym wiodą dwa samochody. Są to dawne rajdowe maszyny, które po niewielkich przeróbkach działają jako prawdziwe symulatory pozwalające na zabawę w grach rajdowych.”

„Poza strefą VR-u w disco:vr znajdziecie również powrót do klasyki gier komputerowej w postaci kultowych automatów arcade, które królowały w latach ’80 i ’90 ubiegłego wieku. Na fanów konsol czekają za to niezastąpione konsole Xbox. To jednak nie wszystko. W przerwie między wirtualnymi podróżami na strudzonych wędrowców czekają napoje, jedzenie i alkohol oferowane w Space_Barze. Znajdziecie tam wszystko, czego potrzeba podczas wypadu z przyjaciółmi – od prostych przekąsek po specjalność zakładu, czyli Ninja’s Pizzę.”

DiscoVR – Warszawa

„W disco:vr postawicie swoje pierwsze kroki w kierunku nieograniczonych wojaży po cyfrowych szlakach nowych doznań. Sprawdzicie tu najnowsze rozwiązania związane z VR-em i najlepsze dostępne aplikację. Disco:vr to prawdziwy port do krain, w których możecie być kim chcecie i jak chcecie. Do zobaczenia po drugiej stronie lustra!”

Naszą relację z wizyty w DiscoVR przeczytacie tutaj.

Adres: Warszawa, ul. Garażowa 4
Strona www: discovr.pl
Zapisy i obsługa Klienta: tel. 570 708 070


InGame – Warszawa, ul. Barcicka 5

InGame

„W naszym salonie znajdują się obecnie dwa stanowiska kreujące VR, czyli wirtualną rzeczywistość” – czytamy na stronie ingame.waw.pl„Istnieje też możliwość wypożyczenia stanowisk na eventy w terenie, np. firmowe imprezy integracyjne albo urodziny.”

„W naszym salonie możesz przetestować swoje umiejętności w ciężkich sytuacjach bojowych, zostać kierowcą rajdowym, polecieć odrzutowcem, ale i zwiedzić niesamowite uniwersa! W naszej ofercie, która jest stale rozwijana znajdują się takie tytułu jak Live for Speed, Team Fortress 2, War Thunder, Radial-G oraz około 40 doświadczeń ukazujących możliwości VR. Ponadto, istnieje możliwość przetestowania własnych ulubionych tytułów gier, które obsługują VR.”

„Prowadzimy dystrybucję podzespołów, które macie okazję testować w salonie. Pomagamy również w komponowaniu stanowisk VR do domowego użytku. Jeśli potrzebujecie fachowej pomocy w doborze zestawu komputerowego specjalnie do kreowania VR zapraszamy do kontaktu z nami. Robimy wszystko od składania komputerów do instalacji i konfiguracji całych stanowisk u klienta.”

InGame to pierwszy współczesny salon wirtualnej rzeczywistości, który powstał w Polsce. Więcej o jego otwarciu pisaliśmy tutaj.

Adres: Warszawa, Bielany, ul. Barcicka 5 (300m od stacji metra Słodowiec)
Strona www: ingame.waw.pl
Zapisy i obsługa Klienta: tel. +48 792 464 263


VR project – Warszawa, Pasaż handlowy I linii metra, stacja „Świętokrzyska”

Salon VR project

„VR project to nowoczesny salon wirtualnej rzeczywistości wyposażony w zestawy HTC Vive – najbardziej zaawansowany technologicznie sprzęt VR dostępny obecnie na rynku. Stawiamy na jakość i komfort, dlatego dla naszych klientów przygotowaliśmy dwa specjalnie przystosowane do obsługi systemu wirtualnej rzeczywistości pomieszczenia. Zapewniają one prywatność i optymalne warunki do korzystania z gogli (np. kable od headsetu nie plączą się u nas pod nogami).”

VR project – Salon wirtualnej rzeczywistości

„Mamy bardzo bogatą ofertę gier, programów i prezentacji VR, którą na bieżąco uzupełniamy o najciekawsze nowości. Salon jest położony w ścisłym centrum Warszawy, dzięki czemu każdy trafi do nas szybko i bez problemu. Organizujemy również pokazy wirtualnej rzeczywistości na imprezach firmowych, plenerowych i prywatnych. Gwarantujemy świetną zabawę, niezwykłe doznania i fachową obsługę.”

„VR project to portal do wirtualnej rzeczywistości. Tylko u nas poczujesz, jak dzięki zaawansowanej technologii rodem z filmów i książek science-fiction, przenika Cię cybermagia. Za pomocą najnowocześniejszego i najlepszego sprzętu VR dostępnego obecnie na rynku przeniesiemy Cię w miejsce, w którym wszystko jest możliwe. Wystarczy chwila by znaleźć się w głębinach oceanu, na orbicie Ziemi lub we wnętrzu ludzkiego umysłu. W naszym salonie każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie i doświadczy niezapomnianych wrażeń. Zagraj w gry w prawdziwym trójwymiarze, obejrzyj filmy 360 stopni, przeżyj niezwykłe przygody.”

Adres: Warszawa, Pasaż handlowy I linii metra, stacja „Świętokrzyska”, lokal 1000F
Strona www: vrproject.com.pl
Zapisy i obsługa Klienta: tel. 733 060 705


Cybersowa – Białystok, ul. Sienkiewicza 49 lok. 302

Cybersowa VR

„W Białymstoku powstał pierwszy salon VR oferujący gościom możliwość zapoznania się z technologiami wirtualnej rzeczywistości przy pomocy urządzeń takich jak Samsung Gear VR oraz HTC Vive. Klimatyczny design, wygodne siedzenia, bardzo dobra jakość audio oraz świetna obsługa pozwalają na relaks i rozrywkę.”

„Salon można odwiedzić samemu lub w towarzystwie znajomych, którzy w trakcie gry mogą obserwować Twoje wirtualne poczynania na ekranie komputera i komentować je na bieżąco (HTC Vive). Nie mamy ograniczeń wiekowych – dobra zabawa została przetestowana zarówno na osobach młodych, jak i prawie stulatkach.”

Adres: Białystok, ul. Sienkiewicza 49 lok. 302
Strona www: cybersowa.pl
Zapisy i obsługa Klienta: tel. 511 321 142


Gry Wirtualne „Krzyś” – Grajewo, ul. Kopernika 12 B

Gry Wirtualne Krzys

W lutym 2016 w Grajewie przy ul. Kopernika 12B otworzono wyjątkowy Salon Gier Wirtualnej Rzeczywistości „Krzyś”.

Obecnie w salonie można zagrać w strzelanki na specjalnym stanowisku bojowym, gdzie wraz z okularami Oculus Rift wykorzystuje się do grania replikę karabinu maszynowego M4A1. Kontroler Delta Six umożliwia poruszanie się po wirtualnym świecie (posiada joystick) oraz strzelanie naciskając przy tym spust. W trakcie strzelania karabin daje również silne poczucie odrzutu. Każdy może poczuć się jak prawdziwy żołnierz!

Dla klientów dostępne są również dwa stanowiska do grania w samochodówki – można ścigać się razem oraz rozmawiać ze sobą przez mikrofon zamontowany w słuchawkach. Na tych stanowiskach dostępna jest gra Live for Speed – realistyczny symulator jazdy posiadający wsparcie dla VR – oraz Distance, gra wyścigowa łącząca elementy tradycyjnych rajdów z futurystycznym survivalem. Gracz kontroluje samochód potrafiący wykonywać imponujące ewolucje, jeździć po ścianach, a nawet latać.

Dodatkowo w ofercie znajdują się różnego rodzaju doświadczenia Virtual Reality, w tym Sightline VR – jedna z najlepszych prezentacji ukazująca możliwości wirtualnej rzeczywistości.

Gry Wirtualne „Krzyś” to drugi nowoczesny salon gier VR, który aktualnie powstał w Polsce.

Adres: Grajewo 19-200, ul. Kopernika 12B
Strona www: gry-wirtualne.pl
Kontakt tel.: 508 080 889


HEADTRIP – Kraków, Galeria Kazimierz

Headtrip - stoisko VR

„Wirtualna Rzeczywistość odmienia sposób w jaki doświadczamy rozrywki dzięki przeniesieniu nas w samo centrum akcji trójwymiarowego świata gry. Gdy poruszasz głową, obraz się zmienia, a podczas korzystania z kontrolerów VR Twój awatar w naturalny sposób używa rąk do interakcji z obiektami. Brzmi jak magiczna sztuczka, jednak jeśli raz zanurzysz się w świecie wirtualnej rzeczywistości i doświadczysz realizmu jaki zapewnia, nie będziesz chciał go opuszczać. Wyrusz w wirtualna podróż już dziś. Zapraszamy”

Adres: Galeria Kazimierz, ul. Podgórska 34, 33-332 Kraków
Biuro: al. Beliny-Prażmowskiego 14, 31-514 Kraków
Strona www: headtrip.pl
Fanpage FB: Link
Kontakt tel.: 884 005 011


Virtualion – Łódź, ul. Orla 23 lokal 12

Salon VR Vritualion

„Virtualion to miejsce spotkania z wirtualną rzeczywistością. To pierwszy dedykowany tej technologii punkt VR w samym centrum Łodzi. To zabawa w gry pełne przygód, podróże bez granic, edukacja przez przyjemność odkrywania, zanurzenie w świat wyobraźni, fantazji i sztuki. To nowa jakość multimedialnej rozrywki, pozwalająca na niemalże fizyczne doznanie obecności w wirtualnym świecie, bardzo sugestywna i angażująca zmysły. VR to wspaniałe narzędzie, które wiemy jak używać. Warto do nas zajrzeć, aby przeżyć parę fascynujących chwil i doświadczyć wyjątkowych emocji.”

„Oferta mobilna Virtualionu obejmuje współpracę przy organizacji wszelkiego rodzaju imprez i spotkań, podczas których wirtualna rzeczywistość z pewnością dostarczy uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Może być zabawnie, elegancko, kreatywnie. Dostosujemy naszą ofertę do Twoich potrzeb. Serdecznie zapraszamy do Virtualionu.”

Adres: Łódź, ul. Orla 23 lokal 12
Strona www: virtualion.pl
Fanpage FB: Link
Kontakt tel.: 600 384 080 lub 660 387 891


Virtual Quest – Poznań, ul. Półwiejska 45

Virtual Quest promo

„Virtual Quest to pierwsza tego typu galeria w Europie, gdzie dzięki sprzętowi Samsung Gear VR można przenieść się do wirtualnej rzeczywistości. Goście dla bezpieczeństwa znajdują się w specjalnie do tego celu stworzonych boksach, dzięki którym nie ryzykują upadku ani przypadkowego kontaktu z twardą rzeczywistością.”

„Wszystkie seanse są naszej własnej produkcji, posiadają też wartości edukacyjne – dzięki czemu są idealne także dla dzieci już od 6. roku życia. Regularnie odbywają się premiery kolejnych naszych światów, a ich jakość stale się poprawia dzięki informacjom zwrotnym od naszych widzów. Takich seansów nie doświadczycie nigdzie indziej!”

Salon Virtual Quest w Poznaniu
Salon Virtual Quest w Poznaniu

„W naszej galerii powstała sekcja Game Quest, czyli salon gier i doświadczeń VR. Dzięki dwóm niezależnym stanowiskom najnowocześniejszego na rynku sprzętu HTC Vive nasi goście mogą korzystać z ciągle rozszerzanej listy przeróżnych pozycji umożliwiających zapoznanie się z możliwościami wirtualnej rzeczywistości, a przede wszystkim zapewniających niesamowite wrażenia; HTC Vive pozwala bowiem na poruszanie się po pokoju i przenosi działania użytkownika do rzeczywistości wirtualnej, a dzięki ręcznym kontrolerom interakcja z nią osiąga zupełnie nowy poziom. Specjalnie przygotowane do tego pokoje zapewniają komfort i bezpieczeństwo użytkowania, a szeroki wybór gier i doświadczeń zapewni Wam godziny przedniej zabawy!”

Salon Virtual Quest - HTC Vive

„Virtual Quest mieści się w samym centrum Poznania, w sąsiedztwie Starego Browaru. Stale rozwijając naszą ofertę i dbając o jak największą satysfakcję naszych gości, przywitamy Was uśmiechem i profesjonalną obsługą, otwierając przed Wami świat niesamowitych doznań wirtualnej rzeczywistości!”

Adres: ul. Półwiejska 45, 61-886 Poznań
Strony www: virtualquest.eu oraz gamequest.pl
Kontakt tel.: 608 244 344


Virtual Show – Wrocław, ul. Tęczowa 6

„Virtual Show oferuje pokazy wirtualnej rzeczywistości na wszelkiego rodzaju eventach i spotkaniach – od małych kameralnych spotkań po duże wydarzenia (jesteśmy w stanie zorganizować pokaz na 10 stanowiskach jednocześnie). Korzystamy z najnowocześniejszych rozwiązań (Oculus Rift CV1 oraz HTC Vive jak i również mobilne zestawy Gear VR).”

„Zapraszamy do naszego stacjonarnego punktu Virtual Club mieszczącego się niedaleko centrum – ul. Tęczowa 6, gdzie po wcześniejszej rezerwacji można skorzystać i pograć na miejscu jak i również wypożyczyć sprzęt do VR.”

„Wirtualna rzeczywistość wywołuje prawdziwe emocje; trzeba się o tym przekonać, zanim do nowego wymiaru przeniesie się cały świat. Przybywajcie.”

Adres: Wrocław, ul. Tęczowa 6
Strona www: virtualshow.pl
Zapisy i obsługa Klienta: tel. 791 950 970


Punkty mobilne


GameField – Gdańsk

Gamefield

W marcu 2016 roku w Gdańsku powstał pierwszy w regionie punkt wirtualnej rzeczywistości GameField. Dużym atutem firmy jest przemyślane dostosowanie swojej oferty do każdego klienta, poprzez stworzenie profesjonalnych zestawów do wyboru oraz możliwość dojazdu we wskazane miejsce.

Oculus Set – okulary Oculus DK2, koszt to 120zł za dobę.
Basic Set – okulary Oculus DK2 oraz komputer stacjonarny, koszt to 60zł/godzinę dla jednego stanowiska i 120zł/godzinę dla dwóch stanowisk.
Pro Set – okulary Oculus DK2, komputer stacjonarny, fotel Playseat, słuchawki RIG Suround 7.1, pad Playstation 4, kierownica Logitech G27 z pedałami oraz skrzynią biegów, koszt to 120zł/godzinę dla jednego stanowiska i 180zł/godzinę dla dwóch stanowisk.
Party Set – do zawartości zestawu Pro Set dorzucono Telewizor Full HD 40″, koszt wzrósł o 20zł/godzinę.
Buissines Set – zestaw skierowany dla klientów Biznesowych, którzy otrzymują kompletne oraz zabezpieczone słupkami taśmowymi stanowisko GameField.

Więcej na temat GameField pisaliśmy w tym miejscu.

Strona www: gamefield.com.pl
Kontakt tel.: 609 481 248


Wirtualnagra.pl – Warszawa / Wrocław

wirtualnagra_pl

„Wirtualnagra.pl jest działającą na terenie całego kraju dynamicznie rozwijającą się firmą wyspecjalizowaną w kompleksowych usługach pokazów na imprezach firmowych i plenerowych, targach, wieczorach kawalerskich i panieńskich, koloniach i obozach, muzeach, a także w szpitalach dziecięcych i dla seniorów oraz w agencjach nieruchomości.” – możecie przeczytać w naszym artykule na temat polskiej firmy.

„Od samego początku staramy się oferować najnowszy sprzęt oraz aplikacje dostępne na rynku. Naszą firmę tworzy trójka pasjonatów gadżetów, którzy od najmłodszych lat interesują się nowinkami technicznymi oraz są młodzi i przedsiębiorczy. Wiedza, umiejętności i zdobyte doświadczenie, a także zamiłowanie do tego co robimy przekłada się na jakość oferowanych usług” – powiedział Rafał z wirtualnagra.pl

Wirtualnagra.pl

 

 

 


Strona www: wirtualnagra.pl

Kontakt tel.: 881 455 122 (Warszawa) oraz 517 455 232 (Wrocław)


Wspieramy polskie firmy VR! Jeżeli prowadzisz podobną działalność skontaktuj się z nami.