Valve Corporation oraz studio filmowe Lionsgate podpisały umowę, dzięki której ponad 100 filmów fabularnych wyprodukowanych przez amerykańską wytwórnie trafiło na platformę Steam. Można je obejrzeć w wirtualnej sali kinowej przy użyciu gogli HTC Vive oraz Oculus Rift.

Dodanie do oferty Steam możliwości zakupu filmów to nie nowość, jednak największy na świecie cyfrowy sklep z grami dotychczas nie był kojarzony z kinematografią. Nie wiadomo czy podpisanie umowy z Lionsgate podyktowane jest chęcią zwiększenia swojej obecności na rynku serwisów zajmujących się dystrybucją płatnych treści video, takich jak. np Netflix, czy raczej próbą rozszerzenia oferty dla gogli wirtualnej rzeczywistości HTC Vive, których amerykańska firma jest współproducentem.

Niemniej jednak już dziś na Steamie dostępnych jest ponad 100 tytułów wytwórni filmowej Lionsgate. Można je zakupić w cenie od 3,99 do 7,99 Euro za sztukę i, o ile posiadamy headset HTC Vive lub Oculus Rift z aplikacją SteamVR, obejrzeć w trybie kinowym bezpośrednio w wirtualnej rzeczywistości. Niestety oferta dostępna dla obywateli naszego kraju ogranicza się w tej chwili do 11 pozycji, wśród których znajdziemy takie tytuły jak Natural Born Pranksters, Deck the Halls czy serię horrorów Leprechaun. Usługa ma być rozwijana, więc wkrótce możemy spodziewać się większej ilości filmów dostępnych na żądanie.

Podobną umowę z wytwórnią Lionsgate podpisała już w zeszłym roku firma Oculus VR, która oferuje ich produkcje w aplikacji Oculus 360 Video dla Rifta i mobilnych gogli Samsung Gear VR.