Firma Oculus VR poinformowała, że wraz z zaplanowaną na drugą połowę tego roku premierą kontrolera ruchowego Oculus Touch zadebiutuje ponad 30 gier wirtualnej rzeczywistości zaprojektowanych do współpracy z urządzeniem.

Wśród wymienionych gier znalazły się takie tytuły jak: VR Sports Challenge (Sanzaru), The Climb (Crytek) Unspoken (Insomniac Games), Dead & Buried (Insomniac Games), Rock Band VR (Harmonix), Serious Sam VR: The Last Hope (Croteam), Pro Fishing Challenge VR (Opus), I Expect You to Die (Schell Games), Luna (Funomena), Giant Cop (Other Ocean), Job Simulator (Owlchemy Labs) oraz Fantastic Contraption (Northway Games).

Jednym z tytułów startowych będzie także aplikacja rzeźbiarska Oculus Medium, którą otrzyma za darmo każdy kto kupi kontrolery.

W sumie wydanych zostanie ich ponad 30, z czego 20 będzie zupełnie nowymi grami zaprojektowanymi specjalnie dla Touch, bowiem tylko kontrolery Oculusa mają być w stanie zaoferować odpowiedni poziom poczucia imersji.

Pełna lista zostanie ogłoszona jesienią natomiast już dziś ujawniono kolejne cztery nowe gry na Oculusa, które otrzymają wsparcie kontrolera Touch.

Wilson’s Heart

Pierwszą z nich jest psychologiczny thriller tworzony przez Oculus Studios oraz Twisted Pixel, zapowiadany jako jedyny w swoim rodzaju. Wcielimy się w postać Roberta Wilsona, pacjenta, który budząc się odkrywa, że jego serce zostało zastąpione przez tajemnicze urządzenie.

Ripcoil

Ripcoil to kolejne dzieło Oculus Studios, tym razem tworzone przy udziale Sanzaru Games. Rozgrywka odbywać się będzie na futurystycznej arenie, w której przyjdzie nam zmierzyć się z innymi użytkownikami Oculusa w specyficznej odmianie gry w Frisbee. Fragmenty rozgrywki można zobaczyć poniżej.

Killing Floor: Incursion

Tripwire Interactive przygotowuje spin-off serii Killing Floor. W grze wcielimy się w rolę elitarnego żołnierza, którego zadaniem będzie przetrwanie i eliminowanie hord potworów.

SuperHot VR

Wśród nowości znalazła się także jedna polska produkcja. Mowa o niekonwencjonalnej strzelance Superhot VR, która na początku roku zadebiutowała w wersji na monitory. VR-owa edycja gry zostanie przeprojektowana, aby wykorzystać możliwości nowej technologi. Więcej na temat gry pisaliśmy w tym miejscu.