Na Steamie zadebiutowała gra wirtualnej rzeczywistości Portal Stories: VR. Aplikacja przeznaczona na gogle HTC Vive pozwala wejść do świata znanego z popularnej serii Portal.

Portal Stories: VR to doświadczenie powstałe na bazie społecznościowej modyfikacji dla gry Portal 2 – Portal Stories: Mel. Odpowiedzialne ze jego produkcje niezależne Prism Studios przygotowało fanowski mod, który powinien przypaść do gustu wszystkim fanom uniwersum Half-Life. Rozszerzenie oferuje 10 różnego rodzaju nowych zagadek, które zostały zaprojektowane specjalnie do współpracy z systemem SteamVR „Lighthouse” w trybie pokoju.

Doświadczenie jest całkowicie darmowe, jednak aby je uruchomić na goglach HTC Vive, w bibliotece Steam musimy posiadać zakupioną wcześniej kopię grę Portal 2. Jeśli tak się stanie otrzymamy szansę przeniesienia się do fikcyjnego ośrodka naukowego Aperture Science, w którym toczy się akcja gier z serii Portal.

W kwietniu na HTC Vive zadebiutował inny darmowy tytuł osadzony w świecie Aperture Science – The Lab. Wyprodukowana przez Valve kompilacja eksperymentalnych gier VR, przygotowana zostały do rozgrywki w trybie pokoju, aby pokazać możliwości technologii VR oraz platformy SteamVR.

The Lab

Zestaw gier The Lab również dostępny jest do pobrania bezpłatnie na platformie Steam, ale w przeciwieństwie do Portal Stories: VR jest produkcją całkowicie niezależną i nie wymaga konieczności posiadania gry Portal 2.