Ostatnimi czasy zaczyna do nas docierać coraz więcej informacji o grach wieloosobowych tworzonych od podstaw dla wirtualnej rzeczywistości. Posiadacze gogli VR mogą już teraz zagrać w takie tytuły jak Elite: Dangerous, czy dostosowane do VR Minecraft i Half-Life 2, a na horyzoncie pojawiają się następne, chociażby powstający dla gogli Oculus Rift i Project Morpheus kosmiczny symulator EVE: Valkyrie.

Kolejną grą tworzoną od początku z myślą o posiadaczach okularów Virtual Reality jest World War Toons, humorystyczna pierwszoosobowa sieciowa strzelanka osadzona w klimatach drugiej wojny światowej. Na to niecodzienne połączenie wpadli byli pracownicy Infinity Ward, studia odpowiedzialnego za serię Call of Duty. Obecnie tworzą oni Reload Studios, które skupiać się będzie głównie na projektowaniu gier przeznaczonych dla wirtualnej rzeczywistości. World War Toons zapowiedziane zostało na razie na Oculus Rift, jednak istnieje duża szansa, że tytuł zagości również na Playstation 4 i Project Morpheus. Niestety nieznana jest w tej chwili nawet przybliżona data premiery. Poniżej możecie obejrzeć oficjalny trailer.

Warto również baczniej przyglądać się pracom innego nowego studia – Impeller Studios – złożonego z osób, które pracowały w przeszłości nad grami takimi jak Crysis, Far Cry, Mechwarrior 2 czy X-Wing. Na razie nie ogłosili oni nic konkretnego, wiadomo jednak, że nowy „team” będzie chciał się skupić zarówno na grach dla wirtualnej rzeczywistości jak i na tradycyjnych tytułach, które powstawać będą na nowym silniku Stingray, zapowiedzianym w zeszłym miesiącu przez Autodesk na targach GDC.

Obecnie w trybie multiplayer VR można zagrać m.in w najnowszej odsłonie gry Grand Theft Auto na PC. Co prawda twórcy GTA V nie zdecydowali się na zaimplementowanie trybu Virtual Reality, jednak w grze dostępna jest opcja widoku z perspektywy pierwszej osoby, która w połączenie ze sterownikiem vorpX pozwala – jak możecie się przekonać poniżej – na zupełnie nowy sposób prowadzenia rozgrywki i czerpania przyjemności z gry.

Więcej o GTA 5 na Oculus Rift.