Leap Motion

Silicon Valley VR meetup” to odbywające się cyklicznie, otwarte spotkania przeznaczone dla wszelkich miłośników wirtualnej rzeczywistości w tym programistów, graczy, przedsiębiorców, a także inwestorów zainteresowanych nowymi technologiami. W trakcie ostatniej imprezy Albert Kim – prezes firmy DoubleMe – zademonstrował technologię tworzenia modeli 3D w czasie rzeczywistym na podstawie tradycyjnych zdjęć 2D.

Metoda jaką zastosowali twórcy polega na przechwytywaniu obrazu z niedrogich kamer, który następnie poprzez algorytmy synchronizowany jest z wcześniej przygotowanymi zdjęciami 2D. To co odróżnia DoubleMe od innych tego typu rozwiązań to proces przechwytywania ruchu, który odbywa się za pomocą kamer, zamiast drogiego kostiumu do motion capture.

Wkrótce firma DoubleMe planuje otworzyć w San Francisco własne studio specjalizujące się w tworzeniu modeli 3D postaci. Już niedługo każdy będzie mógł zamówić swój własny trójwymiarowy model, swojego dziecka, a nawet domowego zwierzaka. Więcej informacji możemy uzyskać na oficjalnej stronie doubleme.me.