Assassin’s Creed
Assassin’s Creed

W ostatnim czasie coraz większą popularnością zaczyna cieszyć się idea aplikacji umożliwiających kreowanie cyfrowego świata bezpośrednio z poziomu wirtualnej rzeczywistości. Mowa choćby o aplikacji Tilt Brush pozwalającej na intuicyjne tworzenie obrazów w przestrzeni 3D za pomocą gogli i kontrolerów VR, czy edytorach VR dla profesjonalnych rozwiązań typu Unreal Engine oraz Unity. Jest jednak na świecie ktoś, kto chciałby umożliwić kreowanie własnej rzeczywistości w popularnych grach takich jak np. GTA V.

Steven Schkolne wraz z grupą studentów z uniwersytetów Harvard oraz Caltech pracuje właśnie nad aplikacją 3dSunshine, dzięki której gracze będą mogli stać się projektantami gier. Założenia tego projektu obejmują możliwość edytowania wielu popularnych gier komputerowych bezpośrednio w wirtualnej rzeczywistości. Autor pochwalił się na razie współpracą swojego oprogramowania z Grand Theft Auto V oraz grą Minecraft, ale w przyszłości ma być ich o wiele więcej. Pierwsze efekty jego pracy możecie zobaczyć poniżej.

Oprogramowanie kierowane będzie głównie do moderów, a jego celem jest maksymalne uproszczenie wprowadzania modyfikacji do istniejących już wirtualnych światów.

Po więcej informacji odsyłamy na stronę 3dsunshine.com.