Alien: Isolation

Kolejny film Ridleya Scotta dostanie spin-off dedykowany goglom wirtualnej rzeczywistości. W maju powinniśmy otrzymać możliwość przeniesienia się do uniwersum Obcego.

W maju na ekrany kin trafi film „Alien: Covenant” (pol. tytuł „Obcy: Przymierze”) będący drugą częścią trylogii zapoczątkowanej w 2012 roku przez „Prometeusza” Ridleya Scotta. Słynny brytyjski reżyser tym razem oprócz prac nad filmem zajmuje się także nadzorem nad powstającym doświadczeniem VR, którego celem będzie promocja nowego „Obcego”.

W tym momencie nie znamy jeszcze szczegółów na temat Alien: Covenant VR, jednakże z materiałów prasowych udostępnionych przez jego twórców dowiadujemy się, że uczestnicy doświadczenia „odkryją prawdziwe znaczenie strachu” oraz odbędą „intensywną podróż w głąb uniwersum Obcego”, w którym „każda decyzja może stanowić różnicę między życiem a śmiercią”.

Doświadczenie powinno zadebiutować w okolicach premiery filmu ze wsparciem dla najpopularniejszych gogli VR.

Mniej więc rok temu podczas targów CES 2016 pokazano Marsjanina VR (The Martian VR Experience) – produkcję powstałą na bazie innego filmu Ridleya Scotta – „Marsjanin”. Doświadczenie podczas pokazów cieszyło się dużą popularnością i zebrało bardzo dobre opinie, przede wszystkim za jakość wykonania. Sytuacja zmieniła się w momencie, gdy postanowiono udostępnić je użytkownikom gogli.

Aplikacja zapewne cieszyłaby się podobną opinią, gdyby nie to, że została bardzo wysoko wyceniona. Zażyczono sobie za nią 84 złotych (PS Store) lub 20 euro (Steam) co jak na 20-minutowe jednorazowe doświadczenie było zdaniem graczy ceną znacznie przesadzoną. Odbiło się to oczywiście na ocenach. Pomimo, iż cena jakiś czas później spadła o połowę, obecnie na Steamie jedynie 18% użytkowników cyfrowego sklepu opiniuje Marsjanina pozytywnie.