Właśnie przekonaliśmy się jak potężnym narzędziem może być wirtualna rzeczywistość w rękach artystów. Jeden z zespołów muzycznych przygotował teledysk stworzony w aplikacji malarskiej dla gogli VR.

Na początku sierpnia informowaliśmy o nowej funkcjonalności Tilt Brush, aplikacji malarskiej przeznaczonej dla gogli wirtualnej rzeczywistości, która wzbogaciła się o wizualizacje muzyczne. Aktualizacja programu spowodowała, że większość brush’y zaczęło reagować na odgrywaną z dowolnego źródła muzykę.

Australijski zespół Ball Park Music postanowił wykorzystać potencjał, który pojawił się dzięki nowej funkcji i nakręcił eksperymentalny teledysk do jednej ze swoich piosenek. Możecie go obejrzeć ponizej w formie 2D. Jeżeli jesteście w posiadaniu gogli HTC Vive, możliwe jest pobranie pliku .tilt, który można odtworzyć bezpośrednio w aplikacji Tilt Brush.

Aplikacja Tilt Brush jest dziełem studia Skillman & Hackett zakupionego w ubiegłym roku przez firmę Google. Oprogramowanie pozwala na intuicyjne malowanie, rysowanie i rzeźbienie w przestrzeni 3D za pomocą gogli HTC Vive i kontrolera ruchowego Steam VR w trybie ‚room-scale’.

Tilt Brush dostępny jest w sprzedaży na Steamie w cenie 27,99€. Obecnie aplikacja dodawana jest za darmo do każdego zestawu HTC Vive.