The Ark – tak nazywać się będzie film VR nakręcony w technologi 360-stopni, który opowie historię zagrożonego wyginięciem północnego nosorożca białego.

Projekt uzyskał właśnie finansowanie na Kickstarterze przekraczając zakładany próg realizacji na poziomie 21,5 tysiąca dolarów. W konsekwencji dokumentaliści Eline Jongsma i Kel O’Neill spróbują w nowatorski sposób przedstawić jego walkę o przetrwanie, oraz wysiłek ludzi próbujących zachować gatunek, który został zepchnięty na skraj wyginięcia przez kłusowników i niszczenie ich naturalnych siedlisk.

Północny podgatunek nosorożca białego jest zagrożony całkowitym wyginięciem (w chwili obecnej pozostały jedynie 4 osobniki), a jego naturalna reprodukcja jest prawie całkowicie niemożliwa. Jedyny przetrwały osobnik męski skończył już 42 lata i jest strzeżony 24 godziny na dobę przez wyposażoną w karabiny maszynowe kenijską straż. Dlatego też filmowcy chcą zarejestrować przy użyciu własnej konstrukcji kamery (10 x kamera GoPro) 360-stopniowy materiał filmowy poświęcony ostatnim żyjącym przedstawicielom.