Już tylko dwa tygodnie dzielą nas od debiutu kolejnej znanej marki na goglach Virtual Reality. Producenci gry Rise of the Tomb Raider ujawnili szczegóły na temat VR-owej misji „Blood Ties”, która znajdzie się w specjalnym wydaniu przygód Lary Croft na konsolę PlayStation 4.

11 października na konsoli PS4 zadebiutuje specjalna edycja ostatniej gry z Larą Croft w roli głównej. Wydanie „Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration” nie będzie w całości grywalne na goglach PlayStation VR, ale otrzyma dodatkowy rozdział „Blood Ties” pozwalający zwiedzić rezydencję głównej bohaterki.

Na blogu PlayStation ujawniono kilka nowych szczegółów na temat rozgrywki w trybie wirtualnej rzeczywistości oraz fabuły dodatkowej misji, która przedstawia się następująco:

W obliczu śmierci ojca, wuj Lary Croft kwestionuje prawa do jej posiadłości (Croft Manor). Główna bohaterka jest zdeterminowana, aby odzyskać swoje dziedzictwo i udowodnić, że jest prawowitym spadkobiercą. Jednak aby tego dokonać będzie musiała stawić czoła swojej przeszłości. „Blood Ties” pozwoli odkryć rodzinną tajemnicę, która na zawsze odmieni życie Lary.

„Blood Ties” dostępne będzie zarówno w wersji na płaskim ekranie jak i na gogli PSVR. W tym drugim przypadku otrzymamy możliwość poruszania się po rezydencji Lary w dwojaki sposób. W trybie Free Mode przemieszczanie się po Croft Manor odbywać się będzie w tradycyjny sposób, za pomocą gałki analogowej gamepada. Z kolei Comfort Mode umożliwi teleportację w dowolne widoczne miejsce. W tym trybie będziemy mogli także wygodniej obracać się wokół własnej osi.

Posiadłość Lary Croft pojawiała się już w wielu innych wcześniejszych grach słynnej serii, jednak to właśnie użytkownicy headsetu PSVR jako pierwsi zobaczą ją z perspektywy pierwszej osoby. Tomb Raider dołączy więc do Star Wars, Fallout, Resident Evil, Final Fantasy, Batmana i Minecraft jako kolejna znana marka, która oficjalnie wkracza do wirtualnej rzeczywistości.

Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration zadebiutuje 11 października, na dwa dni przed oficjalną premierą gogli PlayStation VR.