Oprogramowanie Tilt Brush umożliwiające malowanie, rysowanie i rzeźbienie w przestrzeni 3D za pomocą gogli HTC Vive i kontrolera ruchowego Steam VR w trybie ‚room-scale’, otrzymało aktualizację dodającą wsparcie dla platformy Sketchfab. Możemy tam teraz publikować stworzone w wirtualnej rzeczywistości prace i oglądać na monitorze lub goglach typu Cardboard.

Sketchfab jest miejscem, w którym każdy może umieścić swój własny model 3D na podobnej zasadzie jak robią to użytkownicy YouTube z materiałami filmowymi. Przesłany obiekt można później osadzić na stronie internetowej i obejrzeć go bezpośrednio z przeglądarki internetowej, tak jak w przykładach widocznych poniżej, które stworzone zostały przy użyciu wspomnianego Tilt Brush’a. Po wirtualnych modelach można się oczywiście poruszać.

Eiffel Tower in Tiltbrush
by alban
on Sketchfab

Powyższe prace można oglądać za pomocą mobilnych, budżetowych gogli wirtualnej rzeczywistości typu Cardboard. Wszystko co trzeba zrobić to wcisnąć przycisk z logo gogli Cardboard na wybranym modelu 3D i włożyć smartfon do urządzenia.

Tilt Brush jest dziełem studia Skillman & Hackett zakupionego w ubiegłym roku przez firmę Google. Aplikacja dostępna jest w sprzedaży na Steamie w cenie 27,99€. Obecnie oprogramowanie dodawane jest za darmo do każdego zestawu HTC Vive.