Tradycji stało się zadość. Polyphony Digital poinformowało o opóźnieniu premiery kolejnej części Gran Turismo. Gra zostanie wydana dopiero w przyszłym roku na konsoli PS4 wraz ze wsparciem dla gogli PlayStation VR.

Pod koniec ubiegłego roku studio Polyphony Digital zapowiedziało nową grę należącą do popularnej wyścigowej słynnej serii Gran Turismo, która po raz pierwszy w historii otrzyma wsparcie dla gogli wirtualnej rzeczywistości. Początkowo premiera Gran Turismo Sport miała nastąpić jeszcze listopadzie tego roku, niedługo po premierze gogli PlayStation VR (13 października), lecz twórcy gry przełożyli ją na rok 2017. To już swego rodzaju tradycja – dotychczas żadna z sześciu części wyścigówki nie została wydana zgodnie w wcześniejszymi założeniami.

Powodem opóźnienia jest oczywiście chęć dopieszczenia produkcji. Twórcy Gran Turismo Sport nie zamierzają iść na żadne kompromisy i nie wydadzą gry dopóki GT Sport nie okaże się najlepszą częścią w historii serii.

W tej chwili wiemy jedynie, iż Gran Turismo Sport ukaże się w przyszłym roku, jednak nie jest znana nawet nieco bardziej przybliżona data premiery.