Gear VR Powered by Oculus

Pomimo amerykańskiej i częściowo europejskiej premiery Samsung Gear VR, urządzenie wciąż znajduje się w fazie testowej określanej przez twórców jako „Innovator Edition” i przeznaczone jest dla entuzjastów „Virtual Reality”. Mobilne gogle powstałe we współpracy Oculus VR i Samsunga nie są wersją konsumencką, ale też nie są typowym dev-kitem, jak ma to miejsce w przypadku Oculus Rift DK1 i DK2, tylko czymś pomiędzy.

Legenda branży gier komputerowych i obecny dyrektor technologiczny w firmie Oculus VR – John Carmack – oznajmił w trakcie sesji zatytułowanej „Dawn of Mobile VR” na tegorocznym GDC 2015, że premiera „pełnej konsumenckiej” wersji mobilnych gogli Samsung Gear VR nastąpi w następnym cyklu produkcyjnym Samsunga. Biorąc pod uwagę fakt, że Samsung wypuszcza swoje produkty dwa razy do roku, a ostatnia prezentacja odbyła się tydzień temu, prawdopodobnie nową generacje Gear VR zobaczymy pod koniec 2015 roku.

Carmack ujawnił również, że reakcja na Gear VR jest o wiele lepsza niż się początkowo spodziewano, pomimo wcześniejszych obaw jakie jego firma miała przed wypuszczeniem urządzenia w obecnym stanie. Według niego głównym czynnikiem wpływającym na szybko rosnącą popularność mobilnych gogli jest możliwość zabrania urządzenia na zewnątrz i pokazania go innym ludziom. Zachęcając deweloperów do tworzenia oprogramowania na Gear VR, Carmack wyraził nadzieję, że pewnego dnia mobilne gogle znajdą się w posiadaniu miliarda użytkowników.

Tydzień temu podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie zapowiedziano nową wersję obecnej generacji Gear VR uaktualnioną o możliwość współpracy z najnowszymi flagowymi smartfonami Samsunga – Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge (dotychczasowy model gogli współpracuje z phabletem Samsung Galaxy Note 4). Nie wiadomo, kiedy urządzenie trafi do sprzedaży, jednakże wspomniane wyżej modele smartfonów zadebiutują 10 kwietnia. Kilka dni temu poznaliśmy także płatną ofertę oficjalnego sklepu z aplikacjami dla Gear VR. Wciąż nie znamy daty ewentualnej polskiej premiery urządzenia.

Zobacz także: Polska wideo recenzja Samsung Gear VR

 • Patryk

  Denerwuje mnie podejście Samsunga do klientów, gdzie ten Gear VR? mineło pół roku od premiery, a u nas dalej nic, USA, UK, Dania, Niemcy itp… a Polacy niech czekają, nie ukrywam, że jednym z powodów dla którego kupiłem note4 były właśnie te gogle.
  Nie wiem czy to Samsung Polska się nie stara o towar, czy Koreańczycy robią po jednej sztuce dziennie :/

  Ta wersja konsumencka to będzie pod konkretny model czy uniwersalna? pewnie będzie pod note 5, żeby ludzie kupili i łaskawie czekali.

  • admin

   W podobnej sytuacji jak Polska jest większość krajów w Europie i na świecie. Nie ma jeszcze informacji z jakimi modelami działać będzie wersja konsumencka.

 • Dom

  Witam jestem posiadaczem Samsung gear VR który zakupiłem na allegro kwota nie jest niska ale myślę że się opłacało zachęcam do sprawdzenia tego urządzenia…

  • biernat11

   Poprawili chłodzenie w wersji do NOTE4 czy dalej się grzeje i trzeba robić przerwy?

 • Potsey

  Zakupiłem Gear Vr w Berlinie. Jeśli ktoś jest zainteresowany mogę odsprzedać.